Hezký dárek u příležitosti sedmdesátých narozenin dostal fotograf Bohumil Jakoubě. Vyšla kniha, kterou zpracoval spolu se znalcem Jizerských hor Otokarem Simmem. V úterý odpoledne publikaci slavnostně pokřtili v kostele sv. Anny.

Novou knihu o Jablonci „JABLONEC město NAD NISOU" zájemci už koupí v turistickém informačním centru v Domě Jany a Josefa V. Scheybalových za 450 korun a to i v anglické mutaci.

Kromě obou autorů nechyběli na slavnostním představení knihy ani zástupci města a Libereckého kraje. Knižní novinka ale přilákala především téměř 100 návštěvníků .

„Beseda byla spojená s promítáním obrázků zařazených i nezařazených do knihy a během večera se prodalo přes šedesát výtisků knihy," poznamenala Vera Dobrovská z Jabloneckého kulturního a informačního centra.

Obrazová publikace je věnována Jablonci nad Nisou a několika dříve samostatným obcím, které byly postupně k městu připojeny. S Jabloncem je nedílně spojená i okolní krajina, a proto jedna kapitola patří i Jizerským horám a další Maloskalsku se Železnobrodskem. Fotografie a text doplňuje třicet ilustrací Josefa V. Scheybala.

Doprovodné texty stručně přibližují současnost a nabízejí i základní údaje z minulosti jednotlivých městských částí. „Oba autoři, rodilí Jablonečané, svoje město dobře znají. Proto ho představují nejen prostřednictvím známých záběrů, ale mnohdy i v detailech, kterých si leckdy nevšimnou ani obyvatelé města," poznamenala závěrem Dobrovská.