Ženu bez bot a pouze v noční košili našli v sobotu odpoledne nedaleko kolejiště mezi Smržovkou a Tanvaldem. Policisté zjišťují, zda k vážným úrazům na hlavě přišla pádem ze skály nebo srážkou s vlakem (snímky HZS LK).O opakovanou sebevraždu se pokusil čtyřiačtyřicetiletý muž. Podruhé v přímo před personálem krajské nemocnice v Liberci. „Velmi náročný víkend," potvrdila i policejní mluvčí Ivana Baláková.

Na chirurgickém JIP oddělení krajské nemocnice v Liberci se v neděli odpoledne pacient zdvihl ze svého lůžka, proběhl do pokoje personálu, kde proskočil zavřeným oknem. Duchapřítomné sestry jej zachytily a držely před vypadnutím do příjezdů hasičů.

„Do nemocnice byl přijat v sobotu ráno, kdy se pokusil o sebevraždu. Bodl se do hrudi a ve Zdislavy u Českého dubu skočil ze skály," konstatovala Baláková. „Muž byl po operaci břicha a opakovaně se dožadoval propuštění," potvrdila mluvčí nemocnice Barbora Silná.

Na Jablonecku k těžce zraněné devětačtyřicetileté ženě ležící u železniční trati letěl vrtulník. Zdravotníci k ní v nepřístupném terénu slanili. „Příbuzná nám potvrdila, že žena se nedávno léčila s psychickými problémy. Zatím ji ale nemůžeme kvůli zdravotnímu stavu vyslechnout," uvedla policejní mluvčí.

Uplynulý víkend nebyl výjimečný jen těmito dvěma událostmi. Záchranáři měli výjezd i do Jizerských hor, kde spadl ze skály desetiletý Holanďan ze skalní vyhlídky na hoře Jizera.

V neděli ráno zemřela v Raspenavě po střetu s vlakem dvaašedesátiletá žena. Byla na kolejích v místech, kde neměla co dělat. Dalšímu podobnému střetu se včera podařilo zabránit v Jablonci. „Tam policisté včas zasáhli a ženu, která se zřejmě pokusila o sebevraždu, z kolejí odvedli," dodal ředitel záchranné služby Stanislav Mackovík.

Bílý Potok - Těžkým zraněním desetiletého chlapce z Holandska skončil pád z patnáctimetrové výšky v Jizerských horách.

K neštěstí došlo v sobotu odpoledne na vrcholu Jizera, kde na skalní vyhlídkové plošině byl chlapec se svými rodiči. Ti neprodleně událost nahlásili na tísňovou linku.

Na místo události z Liberce vzlétl vrtulník. Letečtí záchranáři v nepřístupném terénu zasahovali ve spolupráci s horskou službou. „Z vrtulníku na laně k chlapci slanil lékař se záchranářem," řekl Deníku ředitel záchranky Stanislav Mackovík. „Chlapec s podezřením na poranění bederní páteře a pánve byl po ošetření zafixován do vakuové matrace a ve speciální síti zavěšené na laně pod vrtulníkem přepraven na místo, kde bylo možné bezpečně přistát," doplnil náčelník horské služby René Mašín. Poté byl zraněný chlapec přeložen do vrtulníku.

„Transportovali jsme ho na traumatologii do Liberce," upřesnil Mackovík.