Už je to rok, co vytvořil svůj poslední světový rekord, ale rozhodně nezahálí. Řeč je o jabloneckém iluzionistovi Zdeňku Bradáčovi, který si dal s rekordy pauzu, protože prioritou jsou pro něj kouzla a iluze. Na co se můžeme těšit, nám naznačil v exkluzivním rozhovoru.

Máte nyní rozjeté nějaké iluzionistické projekty?

Sestavuji nový repertoár a připravuji natáčení nového promo klipu. Některé věci se budou natáčet i v Jablonci a Liberci. Také pracuji na zcela nových kouzlech, která zatím nikdo nikdy nepředváděl.

Můžete naznačit i dlouhodobější plány v oblasti kouzel a magie?

Chystám natáčení několika videí a vytvoření třeba i ucelenějšího formátu. Všechny tyto věci budu sám produkovat. Také bych chtěl vytvořit vlastní celovečerní iluzionistickou show a nedělat jen patnácti až třicetiminutová vystoupení.

Od lámání či vytváření úplně nových světových rekordů jste si dal pauzu. Na čas nebo na trvalo?

Momentálně žádný rekord nepřipravuji. Dokonce jsem i s díky odmítl účast na letošním mezinárodním festivalu rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Poslední rekord jsem překonal loni v únoru v Jablonci. Více než roční přestávka ale neznamená, že jsem s rekordy skončil nadobro. Naopak. Největší výzvy mě teprve čekají.

Před časem jste se zmínil, že možná vyjedete na vystoupení do Indie. Jak to dopadlo?

Vystoupení nakonec nebylo potvrzeno, jelikož se nepovedlo domluvit v zásadních věcech. Samozřejmě mě to mrzelo, protože v Indii jsem ještě nebyl. Rád vystupuji v zahraničí, ale už loni v srpnu pro změnu nedopadly přípravy několika vystoupení v Hongkongu.

Vaše příznivce by určitě zajímalo, jestli své schopnosti využíváte například při hraní karetních her. Člověk by se tak přece snadno obohatil…

Stejně jako jsem si před časem nevsadil na fotbalový zápas Gambrinus ligy mezi Jabloncem a Slavií, jehož výsledek jsem ve vaší redakci tři dny dopředu správně předpověděl, nepodvádím ani při hraní pokeru. Jednou jsem se ale vsadil, že dokážu nechat projít sklem minci a na základě toho jsem vyhrál padesát litrů vína. Jeden divák mě podcenil.

Když už jsme u veřejných vystoupení, sledujete vůbec svou českou iluzionistickou konkurenci? A co si o ní myslíte?

Snažím se sledovat české kouzelníky a možná bych se na ně měl zaměřit malinko víc. Myslím si, že někteří jsou hodně dobří. Budu k tomu mít příležitost, jelikož jsem s úctou přijal pozvání na Setkání kouzelnických legend, které se koná koncem dubna v Karlových Varech.

Máte v oblasti kouzel a iluzí nějaké opravdu velké sny?

Přál bych si, abych měl v budoucnu možnost realizovat projekty, které jsou doposud jen na papíře. Jedná se o moje originální kouzla a iluze, nebo jiné zpracování starších klasických věcí. Je to složité, protože tyto věci se musí udělat perfektně, jinak je lepší je nedělat vůbec. Pokusím se pro to udělat maximum a rozhodně nebudu jen sedět a čekat, až přijde nějaký producent.

Loni jste avizoval, že pro vaše aktivity bude nadále stěžejní Praha. Vracíte se vůbec ještě do Jablonce?

Ano, vracím a vždycky rád. Jezdím sem za rodinou, kamarády, občas tu mám i nějaké vystoupení a další pracovní aktivity. Taky rád jezdím do Jizerek, kde je čistý vzduch.