Je mladá a současná práce ji spíš vysává, než aby ji naplňovala. A říká, že děti, které má ráda, ji nabíjejí energií. I proto má v plánu založit v Jablonci nad Nisou soukromé jesle. Do roka, do dvou.„Přijde mi to jako dobrý nápad, protože žádné jesle v Jablonci nejsou a myslím si, že poptávka by mohla být docela slušná," říká žena, která si z důvodu stále ještě trvajícího pracovního poměru zatím nepřeje zveřejnit své jméno (redakce jej zná). V práci s malými dětmi už má slušnou praxi, navíc absolvovala zdravotnický kurz.

„V současné době se poohlížím po vhodných nebytových prostorách a nutno říct, že v Jablonci se takové rozhodně najdou," líčí svou aktivitu s tím, že najít vychovatelky nebude problém. Spádová oblast by byla samozřejmě Jablonec a okolí.

Čeho se autorka nápadu přece jen trochu bojí, je případný nezájem rodičů. Už jen na základě letošních zápisů do jabloneckých mateřských škol je to ale pravděpodobně zbytečná obava.

Zatímco tříletým dětem, pro které jsou prioritně určené, školky neunikly, mnoho mladších mělo smůlu.

„K zápisu letos dorazilo celkem 668 zájemců, z toho jich bylo 188 mladších tří let," uvedla před nedávnem vedoucí oddělení školství jabloneckého magistrátu Zdeňka Květová.

Z rodičů mladších dětí se jich obdobně jako loni bude moct zaradovat jen něco přes sto. Základna tedy v Jablonci nad Nisou je.

Proti ideji založit ve městě soukromé jesle hovoří snad jen demografická křivka, která ukazuje, že dětí bude v následujících letech ubývat. I proto už jablonecký magistrát nechystá další navyšování kapacity mateřinek.