Jordánští vojáci strávili dva dny u profesionálních hasičů.„Kromě toho si ale vojáci prohlédli nové Krajské operační a informační středisko či zázemí stanice. Hasiči jim vysvětlili postup při zřízení zjednodušené dekontaminace a zároveň prakticky předvedli dekontaminaci nejen člověka zasaženého nebezpečnou látkou, ale i zasahujících hasičů," informovala o programu mluvčí krajských hasičů Zdenka Štrauchová.

Jordánci zároveň zhlédli výcvik libereckých profesionálů, jehož součástí byla i manipulace s nosičem kontejnerů a samotným kontejnerem v ochranných oblecích.

Jordánští vojáci strávili dva dny u profesionálních hasičů.

I druhý den návštěvy byl pro hosty velmi zajímavý. Čekala je totiž návštěva jablonecké stanice profesionálních hasičů, kde si prošli výcvikovým polygonem, který podle Štrauchové prověřuje fyzickou a psychickou připravenost hasičů.

„Simuluje reálné podmínky při zásahu včetně zakouření, zvukových, tepelných a světelných efektů," upřesnila. Vojáci, kteří jím prošli, tak na vlastní kůži zažili, jak náročná je práce nejen profesionálních hasičů. Oproti nim ale měli výcvik jednodušší. Polygon totiž neměli zakouřený a do šestého patra cvičné věže šli jednou. Dýchací přístroj, maska a ochranná přilba ale nechyběla.

Jablonečtí hasiči je zároveň seznámili s disponující zásahovou technikou. Třešničkou na dortu pak jistě byl výhled z automobilové plošiny, která sahá až do výšky 42 metrů.