Redakce Jabloneckého deníku spolu s Libereckým krajem připravila pro čtenáře soutěž, která prověří jejich znalosti z oblasti cestování po kraji, sklářského umu či zlatavého moku. Soutěž KŘEHKÁ KRÁSA, VYBROUŠENÁ CHUŤ probíhá od středy 15. srpna do čtvrtka 23. srpna.Čtenáři se mohou těšit na hodnotné ceny v podobě knižních publikací, dárkových balíčků či volné vstupenky.

Turistická soutěž Křehká krása, vybroušená chuť provede čtenáře po místech, kde se snoubí sklářská tradice, pivovarské nadání či významné památky Libereckého kraje. Celkem je připraveno šest tipů na výlet, které mapují výrobu skla, bižuterie a piva nejen v kraji Libereckém, ale i u našich v blízkém příhraničí Německu a Polsku.

Zároveň se k výletním místům váže i soutěžní otázka, na kterou pozorní čtenáři jistě najdou správnou odpověď. Nápovědy k zadaným otázkám a kompletní tipy na výlet najdete ve vydání Deníku, ale i na webových stránkách www.liberecky-kraj.cz, kde budou také zveřejněny správné odpovědi a jména výherců. Ty zveřejníme i v Deníku.

Správnou odpověď zasílejte na adresu soutez@liberecky-kraj.cz nejpozději do čtvrtka 18.00, kdy bude vylosován jeden výherce, který získá hodnotné ceny v podobě volných vstupenek, multipacků piva, bižuterních výrobků a dárkových předmětů.

OTÁZKA Č. 1:

Čím se zabývá Křehká krása, vybroušená chuť?

a) sklem, keramikou, vínem

b) sklem, bižuterií, pivem

c) pivem, sklem, květinami