Celá třetina z celkových čtyřiašedesáti mostů na území Jablonce je v současné době v havarijním stavu. Vyplynulo to z nedávných technických prohlídek.
Podle náměstka primátora Miloše Veleho je to i důsledek toho, že se do jejich oprav v minulosti neinvestovalo.

Letos chce město na chátrající mosty uvolnit zhruba 7 milionů korun.

Jasně nejvíc spolkne oprava mostu na Paseckém náměstí, kde se předběžně počítá s investicí 4,6 milionu. „Tenhle most je strategickým místem, jsou v něm uložené inženýrské sítě," konstatovala mluvčí jabloneckého magistrátu Markéta Hozová. Proto se dá čekat, že rekonstrukce bude komplikovaná a určitě dlouhodobější. „Na rozdíl od loňských oprav mostu v Kamenné ulici se tady nedá počítat s úplnou uzavírkou, na to je to moc frekventované místo," komentoval náměstek primátora Miloš Vele.

Do milionu

Opravy se letos dočká i částečně propadlý most v Jánské ulici. „Provoz je tam omezen na vozidla do jedné tuny. Předpokládané náklady na opravu jsou sedm set třicet tisíc korun," uvedla mluvčí města.
Do milionu korun by se pak měly vejít náklady na rekonstrukci mostu v ulici Luční, u vjezdu na autobusové nádraží. Tam je v havarijním stavu  část nosné konstrukce.

Čtvrtým a posledním mostem, na který letos budou peníze, je most v ulici Pionýrů. Tam už ale půjde o menší zásah, který by neměl přesáhnout sto tisíc korun.

„V průběhu roku samozřejmě dochází i k řadě drobnějších oprav," podotkla Markéta Hozová.

Loni se dočkal rekonstrukce most v Kamenné ulici a také propustky v ulici U Mohelky a na Tyršově stezce.

Na území Jablonce se nachází celkem 57 silničních mostů, 7 železničních mostů a 80 propustků.