Jablonec n. N.V „jablonecké" e-aukci cen energií soutěžilo celkem 1300 odběrných míst, 80 % z celkového objemu ale tvořil Jablonec nad Nisou.

Aukce se konala ve středu 11. prosince odpoledne.

Průběhu e-aukce v Jablonci přihlíželo pár desítek lidí. „Byl to adrenalin. Nejprve se nic nedělo a před vypršením čtvrthodinového limitu začaly ceny klesat, tím se limit prodloužil o dvě minuty a to se mockrát zopakovalo," přiblížila průběh jedna z přímých účastnic aukce na plyn.

Aukce na plyn trvala něco přes hodinu a elektřina byla vysoutěžená za 35 minut.

Jako divák se aukce zúčastnil i náměstek primátora Miloš Vele. „Vývoj cen za tyto komodity mě velmi zajímá, ceny plynu i elektřiny samozřejmě ovlivňují i městskou pokladnu, a i když město soutěží energie jiným způsobem, cíl je vždycky stejný. Dosáhnout co nejnižší kupní ceny. Jsem rád, že se nám to daří a je dobře, že tuto možnost mají i občané Jablonce," řekl Vele.

„Byl jsem zvědavý, co s cenami provede nedávná devalvace koruny, ale výsledná téměř třicetiprocentní úspora je velmi pěkná," řekl potěšeně primátor Beitl a dodal: „Doufám, že do příští e-aukce za rok nebo dva se přihlásí ještě více odběratelů, aby ten balík, se kterým budeme do aukce vstupovat, byl ještě větší."

„Po vyhodnocení odběrných míst budeme občany informovat o jejich konkrétní úspoře a nových cenách. Smlouvy s novým dodavatelem se budou podepisovat na radnici zhruba v polovině ledna," informoval Radek Drmota z pořádající společnosti A-TENDER.