„Pány z Třebíče obdivuji. Dělají doslova od rána do noci. V počtu čtyř mají vyměnit okna v jedné budově školy. Začala jsem věřit, že se to skutečně povede," chválila pracovníky z firmy, která vyhrála konkurz, ředitelka základní školy Pod vodárnou Jana Mašindová. Letos totiž došlo i na další školní budovu. Peníze uvolnil jablonecký magistrát.

Pro handicapované

V roce 1994 přibyl k rýnovické škole ještě jeden, bezbariérový,objekt. Tuto vymoženost dnes využívají hned dva žáci. Okna vyjdou na sta tisíce.

„V letošním roce stála naše škola magistrát už hodně peněz. Nejen, že budeme mít nová všechna okna, ale také bude částečně dokončené i hřiště vedle školy," chválila město ředitelka.

Bude také hřiště

Sousední hřiště nebylo v majetku města, a proto ho škola nemohla používat. Bylo uzavřené a pomalu chátralo. Až když se podařilo dostat sportovní plochu do městského majetku, začalo se ihned s rekonstrukcí. „Dnes už je tam nové oplocení, lavičky, odpadkové koše, doskočiště, také odtokové kanály a branky. K těm jsem ale měla podmínku, aby byly zabudované napevno," upřesnila ředitelka. Na hřišti ještě chybí nový povrch, který přijde na řadu v jarních měsících.

Komu bude sloužit?

Hned po povrchových úpravách bude mít tedy škola nové sportoviště. Využívat ho ale bude také sousední mateřská škola. Otázkou zatím zůstává, zda bude hřiště přístupné i pro veřejnost. O tom ještě město rozhodne. „Musela by být stanovená jasná pravidla a asi by tu neměl chybět ani správce. Takové další hřiště na sídlišti není k dispozici. A proto by ho měli mít možnost využívat i ostatní," uvedla ředitelka základní školy Pod Vodárnou Jana Mašindová.