„Z Ministerstva financí nám přislíbili dotaci 9,9 milionů korun na opravy městských komunikací. Proto jsme rozhodli o uvolnění bezmála dvanácti milionů z rezervy na opravy. Jakmile peníze z ministerstva přijdou, vrátíme je zpátky do rezervy," sdělil náměstek jabloneckého primátora Miloš Vele.

Při opravách položí nový povrch silnic, opraví asfalty, urovnají obrubníky a opraví i uliční vpustí, respektive kanálů. „Ulice k opravám jsme vytipovávali podle míry jejich poškození a důležitosti z hlediska provozu. Také jsme vycházeli ze sesbíraných podnětů od občanů," vysvětluje Pavel Kozák, vedoucí oddělení správy komunikací.

Opravy začnou během příštího týdne a hotovy by měly být do konce roku. Všichni se dohodli, že pokud zima nastoupí v Jablonci brzo a nezvládnou kvůli technologii vše letos, termín dokončení si prodlouží do konce května roku 2014.

Komunikace, které se budou opravovat: ulice Sokolí, Pobřežní, Rabasova (chodník), Bažantí, Prosečská (chodník), Dr. Randy, Saskova (chodník), U Kostela, V Nivách 1. etapa, V Nivách 2. etapa, Lyžařská.