Invalidy, rodiče s kočárky, důchodce a další hůře se pohybující lidi čeká od pondělí vítaná novinka. Na klíčové lince jablonecké městské hromadné dopravy Rychnov Jablonec Janov Bedřichov už budou potkávat jen samé bezbariérové autobusy.„Je to fajn, ostatně dnes už je to běžná věc a Jablonec byl v tomhle trochu pozadu. Dobře znám to čekání na zastávce, kdy tam stojíte s kočárkem a už z dálky vyhlížíte, jestli jede nízkopodlažní autobus, nebo vás zase čekají schody," řekla Deníku Marcela Soukupová.

V současné době přitom na lince č. 1 jezdí bezbariérové autobusy v menšině. „Doposud jsme cestujícím v jízdních řádech této linky garantovali čtyřicet procent bezbariérových spojů. Od pondělí už to bude sto procent," připomněl ředitel Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou Luboš Wejnar.

Z chystané změny k lepšímu má radost i Dopravní sdružení obcí Jablonecka (DSOJ). „Rádi bychom kvalitu veřejné dopravy posunuli na evropskou úroveň a doufáme, že tento vysoký standard dopravce postupně zavede na všech linkách v naší oblasti," komentoval předseda DSOJ František Chlouba.