„Rekonstrukce rozhledny započala zhruba před měsícem, kdyby k ní nedošlo, už by asi spadla. Potom jsme chtěli zmodernizovat interiéry původní restaurace. Ale byla v tak dezolátním stavu, že jsme se rozhodli zřídit zcela novou, samoobslužnou restauraci pro turisty, cyklisty, lyžaře. Jsem sportovec a takové zařízení mi v Jizerkách chybělo," uvedl Tomáš Fotul, jednatel společnosti Kisses, která je novým majitelem vyhlášené a vyhledávané restaurace Královka, včetně vyhlídkové věze.

Na věž se může

Stěhovací a rekonstrukční práce začaly v září loňského roku. Lešení na věži zmizí tento týden. O víkendech může být věž Královky zase cílem výletů. Rozhledna je přístupná každý den, i když ji ještě pár dnů bude lešení zdobit. Turisté ji mohou navštívit od deseti do osmnácti hodin, zaplatit musí ve stánku.

Upravovat se ještě budou vnitřní prostory. Jinak se už dočkala nového spárování, čištění kamene, dostala nový ochoz. „Hledali jsme v archivech, dokonce až z Německa jsme dostávali původní snímky. Při rekonstrukci jsme vycházeli z dobových fotografií. Z věže zmizelo dvaadvacet antén, zůstanou na ní jen operátorské. Vyměnili jsme také stará okna," popsal práce na věži Tomáš Fotul.

Nová samoobslužná restaurace s názvem Sluneční terasa je už týden v provozu. Rychlé občerstvení v novém, moderním a příjemném prostředí uvítají určitě nejen sportovci a turisté, ale také rodiče s dětmi. Tím ale změny na Královce nekončí.

Vyroste komplex

„ Již došlo k demolici dvou nevyhovujících objektů, ve kterých byly ubytovny a garáže. Na jejich místě by měl vyrůst nový, moderní hotelový komplex navazující na původní již z části zrekonstruovanou hlavní budovu," popsal další změny na Královce jednatel společnosti.

Restaurace s věží stojí na samém začátku promenády, která dovede turisty přes Hrabětice až na Bramberk. Královka byla a je stále vyhledávaným místem turistů. Aby se do nich vraceli, zaslouží si kvalitní služby. „Hosté se ještě dočkají zmodernizované původní restaurace, velkého dětského hřiště a bazénu. Na multifunkční ploše chceme provozovat v zimě také kluziště ," dodal Tomáš Fotul.