Během hodiny museli hasiči zasahovat na několika místech Jablonecka. Někde napršelo až 25 milimetrů vody.

Silný vítr si vybral svou daň v Břízkách. "Odneslo to pár lamp. Jinak hasiči jsou frajeři a fakt si dneska mákli," informoval předseda jabloneckého Ski klubu, Vladimír Kopal. Spolu s lampami na Kolečku museli odklízet i popadané stromy a větve. Bouřka přerušila i hudební festival Mezi kopci.

Létaly i stánky a stany a vypadla elektřina, ale pořadatelé to dali rychle do kupy a open air pohodině pokračovala koncertem kapely Wohnout, který měl být sice už od 14 hodin. "Domluvili jsme se, že vypustíme Švihadlo a jinak bude program stejný," řekl naší redaktorce Haně Langrové pořadatel Josef Vokál.

Slavnostní otevření Výtopny na kořenovském nádraží se obešlo bez větších problému. "Program začínal už během dopoledne a v době, kdy se bouřka přihnala, bylo v areálu pouze několik desítek lidí," popsal situaci redaktor Jabloneckého deníku Jan Žíla, který byl na místě. Dodal také, že cestou přes Horní Polubný se musel vyhnout jednomu zlomenému stromu. "Zasahoval ovšem jen do půlky silnice a provoz se nezastavil," dodal. V Desné bouřka způsobila výpadek proudu.

Kvůli popadaným stromům se musel ostatně posunout i start Rally Bobemia, která v sobotu i neděli projede Jabloneckem. "Bylo to složitější. Stáli jsme půl hodiny na startu, takže aspoň ten nejkrytičtější úsek na Cetné, kde je kluzký asfalt stačil uschnout," řekl tovární pilot Škody Motorsport, Jan Kopecký. Druhá erzeta vedoucí z Tanvaldu přes Zlatou Olešnici na Navarov se stala osudnou hned pro sedm posádek, z toho tři auta havarovala. Ke zranění však nedošlo.

Tramvajová doprava mezi Vratislavicemi a Jabloncem se zastavila, jelikož trať zablokoval poblíž Kyselky spadlý strom. Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou nasadil náhradní dopravu.

I materiální škody jsou velké. Například v Ještědské ulici urazil padající strom kus rodinného domu. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Kolem přehrady je vstup na vlastní nebezpečí.

Zdroj: Youtube