Ve Frýdlantě se sníží prašnost

Ulice Frýdlantu začal čistit nový zametací stroj, který město pořídilo z evropských dotací. Zatím si podobné vozidlo Frýdlant půjčoval za úplatu z Chrastavy. Díky němu se výrazně sníží prašnost a uleví se i kanalizační síti. Vůz totiž odklidí i posyp po zimě, který se dosud splachoval do kanalizace.

 V Hejnicích se objeví papež František

Fotografie z loňské návštěvy papeže Františka vystaví od neděle Mezinárodní centrum duchovní obnovy v Hejnicích. Unikátní výstavu zatím viděla jen Praha. Během své návštěvy v květnu 2014 se papež setkal nejen s prezidentem Šimonem Peresem, krátce ale také s jeruzalémským muftím, vrchním rabínem či představiteli koptské církve, pomodlil se u Zdi nářků a navštívil Herzlův vrch i další zásadní místa Izraele. Všechna místa i setkání zaznamenal objektiv. Vernisáži bude předcházet mše svatá, která se v 9:00 hodin koná v bazilice Navštívení Panny Marie.

Nezaměstnaní padesátníci mají možnost sdílet své příběhy

V úterý 23. 6. od 10.00 proběhne v Liberci akce zaměřená na nezaměstnané osoby starší 50 let z regionu. „Tato skupina má mnoho problémů, zkušeností a příběhů týkajících se jejich nemožnosti najít v tomto věku zaměstnání a jednotlivých bariér, které musí na své cestě překonávat," říká za organizátory Michal Štefan. Akce proběhne v rámci projektu, který je zaměřený na využití story-tellingu (vyprávění příběhů) pro budování silných a odolných komunit, které řeší nějaký společný problém. V případě nezaměstnaných padesátníků a padesátnic to bude jejich obtížná situace na trhu práce. Pokud máte k tématu co říct, o zaměstnání jste přišli nebo se bojíte vaši nynější práci opustit, můžete se přihlásit na michal.stefan@czechdex.cz nebo na telefonním čísle 777 477 497. Samotné setkání proběhne v Coworkingovém motoru Liberce v Paláci Centrum (z druhé strany bývalého kina Lípa, naproti Domu kultury, 1. patro).

Křižanské kulturní léto už začíná

Tradiční akce Křižanské kulturní léto startuje už zítra. V pátek 19. června začne program ve 13 hodin Dětským dnem se spoustou soutěží, kolotoči, malováním na obličej a podobně. V 15 hodin proběhne loutkové představení O bubácích a hastrmanech. Vystoupí i regionální kapely Pegas a Guitar Tlupa. V 18.30 se pak představí legendární Rangers (Plavci), kteří zahrají největší hity této kapely i zbrusu nové kousky. Ve 20.30 je pak vystřídá neméně známá kapela Fešáci. Koncert bude speciálně zaměřen na tvorbu Michala Tučného, jehož písně budou v Křižanech znít po celý večer. V neděli 21. června pak Křižanské kulturní léto pokračuje představením Jaroslava Duška Čtyři dohody. Začátek je v 19.30. Během léta zavítají do Křižan i František Nedvěd, Spirituál Kvintet, proběhne i tradiční Dixieland. Podrobnosti na www.obeckrizany.cz