Babí léto si mohou fandové turistiky a milovníci sportu užít v nadcházejících dnech také v Krušných horách. Destinační agentura Krušné hory, o. p. s., ve spolupráci s Ústeckým krajem zve na akci „Rozloučení s turistickou sezonou" pro cyklisty i pěší. Ta se uskuteční v sobotu 4. října.

Trasa měří 27 kilometrů

„Start je v 10.00 hodin z parkoviště u restaurace Bukový háj v Litvínově, pojedeme přes Šumenské údolí ke spodní stanici lanovky Sport areálu Klíny. Lanovkou se vyvezeme nahoru a pokračujeme dále ke Staré škole na Klínech. Tam končí dětská trasa dlouhá 12 km.

Delší trasa pro dospělé pokračuje od Staré školy přes Klínskou bránu do Mníšku a zpět na Klíny. Měří 27 km," přibližuje naplánovanou trasu Kateřina Suchá, ředitelka Destinační agentury Krušné hory.

Lanovka a atrakce zdarma

Během akce od 10.00 do 17.00 hodin bude v provozu zdarma lanovka, lanový park, lesní posilovna, dětský parkur, lezení na horolezecké stěně s instruktorem, jízda na koloběžkách a minigolf ve Sport areálu Klíny. Pro účastníky „Rozloučení s turistickou sezonou" je zajištěno občerstvení zdarma.

Akce upozorní na plánované propojení Krušnohorské magistrály a cyklostezky na německé straně Krušných hor. V rámci česko-německého projektu vznikne deset propojek, na kterých budou umístěna odpočívadla pro cyklisty a informační tabule. Opraví se i několikakilometrový úsek Krušnohorské magistrály.

Propojky budou i v nové mapě

Propojky mezi cyklotrasami na české a německé straně Krušných nebudou chybět v letní panoramatické mapě, kterou připravuje DA Krušné hory k vydání. „V zimě jsme připravili takovou mapu s trasami pro běžecké lyžování, takže jsme chtěli stejný servis poskytnout i cyklistům. Nejde ale pouze o samotnou mapu. Na druhé straně je pozvánka do Krušných hor s informacemi měst a ubytovacích zařízení z regionu," informovala Kateřina Suchá. Hotová by měla být podle slov ředitelky v polovině října.

Připomeňme, že v předcházející 3D mapě vydavatel představil zimní střediska, Krušnohorskou bílou stopu, hotely a restaurace a dvě města v Podkrušnohoří Most a Jirkov, která s destinační agenturou spolupracují.

Blíží se uzávěrka fotosoutěže

Do finále spěje Fotosoutěž o nejkrásnější fotografie z oblasti Krušných hor.

„Soutěž probíhá od 16. června do 16. října, vyhlášení výsledků proběhne v posledním říjnovém týdnu letošního roku," připomněla ředitelka Destinační agentury Krušné hory, vyhlašovatele soutěže. „Naším záměrem je nechat prostor fotografům, aby zachytili Krušné hory v těch nejzajímavějších podobách v každém ročním období," dodává.

Jaké jsou požadavky?

Soutěže, jejímž mediálním partnerem je Deník, se může zúčastnit každá fyzická osoba, která v době trvání soutěže zašle soutěžní fotografii a uvede svou platnou e-mailovou adresu, své jméno a telefonní číslo.

Účastnit se jí nemohou zaměstnanci organizátora a osoby jim blízké.

Fotografie musí geograficky pocházet z území Krušných hor z české i německé strany.

Přijaty budou pouze digitální fotografie, které splní následující parametry: formát JPG, TIF, PSD.

Minimální požadavek pro přijatelnou tiskovou kvalitu je rozměr fotografie 4 000×2 400 pixelů (obrazových bodů), optimální požadavek pro nejvyšší tiskovou kvalitu je rozměr fotografie 7 400×4 500 pixelů (obrazových bodů). Orientace fotografií musí být na šířku.

Každý účastník má právo zaslat do soutěže maximálně 5 snímků.

Povinnou součástí přihlášené fotografie je průvodní informace, která musí obsahovat jméno autora a jeho e-mailovou adresu, telefonní číslo, název a krátký popis fotografie.

Svoje fotografie musí soutěžící zaslat na emailovou adresu: reditel@krusne-hory. org.

Fotografie bude hodnotit porota složená ze zástupců organizátora a jeho partnerů. O výhře budou účastníci informováni prostřednictvím emailu, výherní listina bude také uveřejněna na internetových stránkách www.krusne-hory.org a v regionálních Denících v Ústeckém kraji po skončení soutěže.

Podrobné informace mohou zájemci o soutěž získat na internetových stránkách www.krusne-hory.org, nebo na emailu: reditel@krusne-hory.org.

Co můžete vyhrát ve fotosoutěži?1. cena: Poukaz v hodnotě 1000 Kč na občerstvení v Horském hotelu Lesná
2. cena: Privátní výuka pro 1 osobu v lyžařské škole na 2 hod ve Sportareálu Klíny
3. cena: Jedna noc pro 2 osoby v Horském hotelu Lesná v apartmánu č. 202 s vířivou vanou
4. cena: Multičasový skipas na 10 hodin ve Sportareálu Klíny
5. cena: Dřevěná hračka z Nové Vsi v Horách
6. cena: Sada 2 DVD „Flájský potok v proměnách času"