Ke zvýšení pocitu bezpečí přispěje i nové veřejné osvětlení. Opravu lávky provedly Technické služby Jablonec nad Nisou a náklady ve výši 1,2 milionu korun byly uhrazeny z městského rozpočtu. Pásku při slavnostním otevření přestřihli primátor Petr Beitl a náměstek Miloš Vele.

„Lávka byla již v havarijním stavu, na její stav nás upozorňovali nejen občané, ale i odborníci, proto jsme se rozhodli začít s její opravou už koncem února,"říká náměstek primátora pro ekonomiku Miloš Vele. „Lávka v ulici Palackého nebyla ve finančním plánu oprav na letošní rok. Mohli jsme ji ale opravit díky letošní mírné zimě. Peníze, které jsme ušetřili na údržbě městských komunikací, postupně investujeme do jejich oprav. Lávka v ulici Palackého je toho důkazem,"říká Vele.

Díky příznivému počasí se podařilo opravy dokončit za necelé dva měsíce a už minulý týden byla lávka pro pěší provizorně otevřena, i když na ní ještě probíhaly dokončovací práce. Lávka Palackého je pro obyvatele Mšena důležitou komunikací a chtěli jsme, aby ji lidé zase mohli co nejdříve využívat,"vysvětluje Vele.

Lávka je dlouhá 31,5 m, široká 4,20 m a vysoká 3 metry, nachází se ve výšce 5,8 metrů nad ulicí Palackého.