„Místo sci-fi snímků nebo romantických komedií tam však uvádíme přírodopisné dokumenty o chovaných zvířatech a našich terénních projektech Zoo Liberec ve světě,“ sdělila mluvčí zoo Barbara Tesařová. Filmy si mohou zájemci pustit během návštěvních hodin zahrady.

Zookino vzniklo přestavbou starého dřevěného domku v horní části zahrady u výběhu koní Převalského. „Zookino je vybaveno velkoplošnou moderní obrazovkou, ovládacím panelem s nabídkou filmů a sezením pro asi dvacet diváků,“ dodala mluvčí. V nabídce je nyní sedm různých přírodovědných dokumentů o ochraně přírody, na jejichž vzniku se zoo podílela, jako jsou například vybrané díly ze seriálu České televize Češi zachraňují, kterým provází zpěvák Dan Bárta. K vidění je ale také dokument o krmení a výživě zvířat v liberecké zoo nebo krátký animovaný příběh o životě a osudu asijských zpěvných ptáků pod názvem Ztichlý les.

Liberecká zoologická zahrada láká návštěvníky na ZooKino.

„Nabídka titulů bude aktualizovaná,“ poznamenala Tesařová. „Cílem kina je nejen zvýšit atraktivitu areálu, ale ukázat návštěvníkům, že zoo nejsou jen centrem odpočinku a zábavy, ale především ochranářskými institucemi, které se podílí na záchraně ohrožených druhů,“ upozornil ředitel liberecké zahrady David Nejedlo.