Předchozích šestnáct ročníků pořádala semilská nemocnice, která se pro letošní 17. ročník domluvila s libereckými chirurgy, aby akci uspořádali pod hlavičkou KNL. „Odbornými garanty akce jsou emeritní přednosta chirurgické kliniky Pardubické krajské nemocnice docent Karel Havlíček a přednosta chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové profesor Alexander Ferko," řekl Deníku mluvčí Krajské nemocnice Liberec Lukáš Gibiec.

Přínosné setkání

Dvoudenní akce je plná specializovaných přednášek, které jsou rozděleny do lékařské a sesterské sekce. Lékaři si ve své části sdělují zkušenosti s konkrétními případy, které jsou pro ně z odborného hlediska zajímavé. Řeč je nejenom o všeobecné, ale také břišní anebo hrudní chirurgii či traumatologii. „Modelový případ neexistuje, nicméně můžeme hovořit o rámcově stejných případech. Každé takové setkání je velice přínosné," řekl Deníku zástupce primáře liberecké chirurgie Peter Hromádka.

Ke zdravotníkům se připojil i instruktor liberecké spinální jednotky, který sám je jejím bývalým pacientem. Také on povyprávěl zdravotníkům o svých zkušenostech. Do bloku přednášek se zapojily také pedagožky z Ústavu zdravotnických studií Technické univerzity v Liberci (TUL), které pohovořily o výchově mladých sestřiček. „Záštitu nad touto prestižní akcí převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta (SLK), starosta města Semily Jan Farský (TOP 09) a generální ředitel Krajské nemocnice Liberec Jiří Veselka," uzavřel Gibiec.