V pátek odpoledne se s Jardou „Vestičkou“, jak mu všichni přezdívali, rozloučila na hřbitově v Jablonci nad Nisou rodina i jeho kamarádi a známí. Přijeli také kolegové taxikáři z Liberecka, Jablonecka, Turnovska i třeba z Prahy. Na poslední cestě doprovodilo zavražděného taxikáře téměř sto vozů.

Vše bylo velmi emotivní. „Dolehlo to všechno na mě víc, než jsem čekal,“ přiznal jeden ze zúčastněných řidičů.

Auta opentlená černými stužkami jela spanilou smuteční jízdu na počest kamaráda z libereckého parkoviště u Tipsport areny, přes Fügnerovu ulici, kde je pomníček zavražděného a pak dál přes Kunratice a Lukášov až do Jablonce nad Nisou. Doprovodila je i policie.

Mezi řidiči byl cítit smutek a napjatá atmosféra z událostí uplynulých dnů. "Po tom, co se stalo, už nebereme do auta nikoho pochybného. Něco podobného nepamatujeme," shodli se dva řidiči jedné z libereckých taxi služeb. S obavami se svěřovali i další taxikáři. "Sám jsem už měl jednou pistoli u hlavy a po těchto událostech se bojím ještě víc. Stejně jako všichni ostatní," řekl Jan Šich z Turnova.

Smuteční obřad byl v rodinné atmosféře. Na poslední cestu nechali pozůstalí zahrát zesnulému písničky jeho oblíbených hudebních skupin – Kabát, Turbo a Elán.

Vrah stále uniká

Sedmačtyřicetiletého řidiče taxislužby někdo zavraždil v noci na neděli 26. února. Muž se ztratil svým kolegům o půlnoci, když na ulici Fügnerova v Liberci nabral svého posledního klienta. Již čtyři minuty poté se dispečinku nehlásil. Taxikáře se až po několika hodinách podařilo najít díky lokalizací mobilního telefonu, který měl u sebe. Muž však v tu dobu už byl mrtvý v kufru svého vozu.

Policie čin kvalifikovala jako vraždu, kterou potvrdila i pozdější soudní pitva. Pachatele se dosud nepodařilo najít.

„K průběhu vyšetřování se nebudeme vyjadřovat. Ani sdělovat konkrétní poznatky, které máme,“ uvedla mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková. Stále platí výzva pro případné svědky, kteří mohli v dobu, kdy k činu došlo, někoho vidět, aby kontaktovali policii.

Pietní jízdu a smuteční akt jsme sledovali online. Více čtěte zde.