Aktuálně se na Jablonecku připojily do akce Česko zpívá koledy další tři kolektivy. Jedním z nich je tým z Oblastního spolku Českého červeného kříže (ČČK) v Jablonci. Zdejší dobrovolníky jsme mohli při loňském zpívání slyšet v jabloneckém Intersparu, kde jako sbor vystoupili za doprovodu country zpěváka Jiřího Votočka. K celé skupině se přidal i herec Jiří Krytinář.

Letos zůstanou zpívat členové ČČK ve svém působišti na Spolkovém domě, protože největší akcí na Jablonecku se tentokrát stalo setkání u železnobrodského vánočního stromu na Náměstí 3. května před radnicí. Už od 17.30 se můžete občerstvit u stánků. Po společném zpívání koled, které bude pod taktovkou dětského pěveckého sboru Hvězdičky a Řetízek při ZUŠ Železný Brod pod vedením Josefa Hlubučka, uvidíte taneční vystoupení s ohněm v podání jablonecké skupiny Wild Fire. Večer ale rozhodně ještě neskončí, protože program pokračuje v Městském divadle.

Naši nováčci

Kdo přece jen chce zůstat v Jablonci a přesto zpívat vánoční písničky s námi, může například v daném čase do prodejny Euronics Horák na ulici Budovatelů, i tam zazní koledy. Tento tým se zaregistroval včera odpoledne, stejně tak jako kolektiv finančních poradců Partners, jejichž pobočku najdete v Jablonci na Dolním náměstí.

Rušno bude už v Domě vína, kde si navíc za kupon z Jabloneckého deníku můžete vyměnit pohárek svařeného vína. Sem se na 18. hodinu chystá zpívat s Deníkem i lyžařka Alena Bartošová, účastnice ZOH 1972 v Sapporu, kde obsadila 6. místo ve štafetě.

V Jabloneckém deníku v pondělí 8. prosince a v úterý 9. prosince otiskneme kuponek, který po vyplnění můžete během akce Česko zpívá koledy v jabloneckém Domě vína směnit za pohárek svařáčku. 

V době včerejší uzávěrky svítilo na interaktivní mapě, kterou najdete na www.denik.cz, přes čtyři stovky hvězdiček symbolizujících místo zpívání. Na Jablonecku je největším centrem dění vánoční strom v Železném Brodě, kde je program doplněn například i fireshow, ale především tu také pokřtí železnobrodské koledy. V Jablonci si do Domu vína můžete jít vedle zpívání i popovídat s významnými sportovci.