Na sjezdovkách na Ještědu, v Jizerských horách a západní části Krkonoš leží v průměru půl metru mokrého či zmrzlého sněhu. Dostatek upravených stop mají i běžkaři, je ale třeba dbát zvýšené opatrnosti. Sdělila Jana Lhotová z Jizerské o.p.s. Společnost upravuje 180 kilometrů tras v Jizerských horách.

„Po mrznoucím dešti jsme magistrálu upravili tak, aby stopy nebyly úplně ledovaté, rolby led rozbily a znovu upravily stopy. Je to takový jarní sníh, spíše hrubší," uvedla Lhotová. Magistrála je podle ní přesto sjízdná v celé své části. „Nedostatek sněhu je jen u nástupu v Novém Městě pod Smrkem," dodala.

Lyžaře může odradit pouze inverzní ráz počasí. „Slunce prokukuje mraky a podmínky k lyžování jsou perfektní. Není to zmrzlé, ale práší se za lyžemi," uvedl náčelník harrachovské lanovky Milan Goč.

Na velmi dobré podmínky lákají i v Jizerských horách. „Bylo sice o něco tepleji, dva dny mžilo, ale neuškodilo to. Naopak sníh se dokázal spojit. Není to sice už prašan, ale zledovatělé také ne," uvedl ředitel Ski Bižu Pavel Bažant, provozující areály v Bedřichově, Hraběticích a na Tanvaldském Špičáku.