Magic Alex, tedy Aleš Březina z Jablonce, se stal moderátorem nového televizního pořadu Young Life, který brzy uvidíte na svých televizních obrazovkách. Kromě tohoto projektu také Alex spolupracuje na námětu jeho vlastního pořadu. Připomenout si ho budete moci i v reprízách televizní soutěže Talentmania, ve které se před dvěma lety dostal do finále.

Studujete vysokou školu, před pár dny vám začal čtvrtý semestr. Co je nového?

Zkouškové období bylo sice náročné, protože kromě učení jsem jezdil natáčet a měl spoustu vystoupení, ale naštěstí jsem všechny zkoušky a zápočty udělal v termínu. Teď se snažím vše zkombinovat s novým rozvrhem, který je dost náročný. Dvakrát po sobě máme školu až do osmi večer.

Ale dá se to vydržet, protože předměty v tomto semestru jsou opravdu zajímavé, například Divadelní studia, Audiovizuální a kostýmová tvorba, Jevištní řeč, Psychologie umění. Učí nás opravdové jedničky ve svých obrech. A hlavně to bude náročné také proto, že začínáme pracovat na bakalářských pracích.

Také jste v Elitním televizním týmu. Reportér a moderátor.

Ano. Je to báječná práce. Ale kromě reportéra a moderátora tam občas funguji také jako střihač, produkční a na několika dalších postech. Jsem moc rád, že mi Univerzita Jana Amose Komenského umožnila tuto zkušenost. Pracuji v oboru, který mě baví a to je dobře. Všechny naše projekty a pořady připravujeme pod vedením Šárky Kubelkové-Volemanové a jejího manžela.

Jsme výborná parta, skoro s rodinou atmosférou. A právě to má výborný vliv na naši práci. Vytváříme reportáže a pořady pro televize na klíč. Brzy už poběží náš pořad Young Life, což je pořad, který představuje svět studentskýma očima. Je to něco úplně nového.

V únorovém díle můžou diváci vidět mě jako hosta a v březnovém, který jsme dotočili před pár dny, zase jako moderátora celého pořadu. Jelikož to už nejsou jen interní projekty, tak už každý z nás musí vědět přesně, co, kdy a jak dělá. Navzájem se na sebe musíme při takové práci spolehnout.

Kromě Young Life spoluvytváříte další náměty?

Prozatím to jsou dva projekty. O oba mají zájem televize. Ale vše je zatím v jednání, snad to vyjde. Pro mne další nová zkušenost v médiích. Jeden z námětu je, že budeme společně s celým štábem plnit nejen dětské sny.

Za pár dnů už natáčím pilotní díl, tak jsem sám zvědavý, jestli bude podle mých představ. A druhý projekt se týká hlavně a především kouzel. Nechte se překvapit!

A co vás čeká nyní a co plánujete ještě na tento rok?

Za pár dnů budu natáčet jednu velmi zajímavou reportáž, těším se a pečlivě se na ni připravuji. Budu v ní spolupracovat se spolužačkou z jabloneckého gymnázia, Kačkou Korunkovou, která studuje i nyní stejnou školu UJAK. Patří k vynikajícím fotografům. Na tuto spolupráci se velmi těším.

A co kouzlení, nepůjde stranou, když máte tolik jiné práce?

To rozhodně ne. Čeká mě vystoupení na Slovensku, kde se po delší době uvidím s taneční skupinou Dady a Taxis, se kterými jsem byl v Dubaji. Budu také čarovat pro pražský Institut onkologie a další zajímavé akce. Ale samozřejmě budu mít vystoupení v Jablonci, a to už 9. března v Eurocentru a poté 15. března na plese hotelu Petřín. Také mám v hlavě projekt, který ještě v České republice nikdo nerealizoval.