Jaké to bylo v Anglii?

V prosinci jsem dostal nabídku přijet na Audition of Britain´s got talent do Londýna. Neváhal jsem a minulý víkend se tam vypravil. Těšil jsem se, že zažiji něco nového, načerpám nové zkušenosti, že si to užiju, ať už to dopadne jakkoliv. Od první chvíle, kdy jsem dorazil do Kia Areny, kde se soutěž konala, mi bylo jasné, že celý tento projekt bude mít mnohem větší parametry, než už nás.

Musím říct, že jsem byl mile překvapený produkcí, organizací a přístupem celého štábu. Po necelých třech hodinách čekání ve frontě před arénou, něž na mě vůbec přišla řada, jsem pak další dvě hodiny čekal, až mě zavolají před porotu. Bylo perfektní sledovat a pozorovat všechny soutěžící, kterých tam bylo minimálně kolem devíti set. Každý se chystal na vystoupení jinak. Různé národnosti, jazyky, kostýmy. Po hodinách čekání, strachu a nervozity přišla řada i na mě.

Vzali mě k sálu, kde jsem čekal ještě další hodinu, než se předvedlo dalších sedm účinkujících těsně přede mnou. Tyto první castingy měli pořadatelé uspořádané tak, že v celé aréně, v různých sálech seděla porota a produkce a místnosti byly rozděleny například pro zpěváky, kabaretní umělce, tanečníky, komiky, nebezpečná vystoupení a podobně.

Konečně jsem předvedl své krátké vystoupení, ze kterého byla porota nadšená a poslala mě do dalšího kola! Takže ještě ten samý večer mě čekalo jedno vystoupení před další porotou. Tam už si režie vystoupení natáčela. Do druhého kola postoupil jen zlomek ze všech, kteří přišli. Když jsem se bavil s produkcí, tak mě zaskočilo číslo vystoupení, které už hodnotili v minulých dnech. Bylo jich přes pět tisíc! Také druhá porota byla nadšena z mého vystoupení!

Takže jsem prošel již dvěma koly Britain´s got talent. Nyní už je na porotě a na produkci, zda mě osloví i na další natáčení. Doufám, že ano, i když příprava vystoupení pro další kolo a i všechny starosti kolem mě trochu děsí. Ale moc se těším a jsem rád, že jsem prošel!

A během února se uvidí

Na hotel se Alex dostal až k půlnoci. Druhý den si naplánoval jako odpočinkový, prošel se po památkách a také po velmi známé „nákupní" Oxford Street. Ve večerních hodinách už byl v Praze. Během února bude jak na trní, s čím se ozve britská produkce.

Své plány pro tento rok vylíčil jasně: „Jak říká jeden můj zahraniční kolega: být úspěšný a nejlepší je velmi složité, náročné a únavné. A má pravdu. Ve škole mě čeká poslední semestr, dodělání bakalářské práce, učení na státnice a následně snad získám titul BcA. Rád bych pak šel studovat dál, takže přijímačky na FAMU, nebo DAMU. Rád bych se vypravil na mistrovství Evropy a následně i světa."

V září chce společně se svým týmem představit velký projekt, který plánuje více jak rok. V nejbližších dnech a týdnech je čekají další vystoupení. „Některé plesy také moderuji a to je další,co mne baví. Budeme se připravovat na ples Městského divadla, kam jsme dostali pozvání, a také na ples hotelu Petřín," popsal.