Nechybělo mnoho a kvůli složitým majetkovým poměrům mohla být loňská sezona poslední, kdy ožil vlek na okraji Alšovic.Provoz vleku stagnoval, chyběla chuť a nadšení. To v sobě nyní objevila skupinka místních nadšenců.
Zdejší vlek funguje od roku 1989, majitelem je místní TJ Sokol. „Na jaře se řešilo, zda zanikne," vypráví Radim Brožek, jeden z těch, kteří se dali do boje. Dohromady se dala parta lidí, kteří začali ihned konat.
Do prvního říjnového víkendu se jim podařilo mnohé: díky sponzorům disponují na vleku zánovní rolbou na úpravu trati, trať prodělala drobné terénní úpravy, samotné zařízení vleku bylo důkladně zkontrolováno, vyčištěno a byla instalována nová lana. Zdejší vlek je ideální pro malé děti a méně zdatné lyžaře.
„Chceme, aby sem chodilo dětí co nejvíce," přisvědčil Brožek. Znovu zprovozněný vlek získal o víkendu nejen nový název Dráček (podle legendárního provozovatele vleku, pana Draka), ale i zbrusu nové logo, které tvořily děti ze ZŠ Pěnčín.
Právě v sobotu odpoledne, kdy na vleku proběhla akce Zahájení sezony, byly vyhlášeny nejlepší návrhy, z nichž vítězný se stal oficiálním logem vleku. Soutěž byla honorována. „Autor vítězného návrhu si odnesl celoroční permanentku, druhý měsíční a konečně autor třetího Dráčka získal jednodenní permanentku. Všichni pak ještě drobné dárky," uvedl Brožek.
A co tedy malý vlek v podhůří, mimo hlavní turistické cesty a zimní střediska nabídne? Důstojnější prostředí zázemí, které prošlo úpravami, včetně toalet. „Aby mohli rodiče vypustit děti a dát si v klidu třeba grog," přiblížil Brožek. Místní počítají s tím, že v zimních měsících vlek ožije také akcemi. „Třeba typu maškarní ples na lyžích," vysvětlují provozovatelé.
V sobotu také pokřtili již zmiňovanou rolbu. „Pokřtili nám ji čtyři zdejší sponzoři, díky kterým se podařilo rolbu zaplatit," podotkl Brožek. Vlek by rádi rozjeli během vánočních prázdnin.