V Pulečném již masopustní průvod prošel a to uplynulou sobotu. O následujícím víkendu vyrazí na pouť další desítky masek.Třeba ve Bzí u Železného Brodu nebo v Mukařově, vsi spadající pod Malou Skálu, projde již v sobotu 1. března. Ve Bzí vyrazí průvod od místní sokolovny v 11 hodin dopoledne, v Mukařově v 15 hodin.

Tradici ctí i na Nové Vsi, kde taktéž v sobotu vyrazí průvod půl hodiny před polednem z prostranství u úřadu.

V sobotu vyrazí do průvodu i v Rychnově a to od 14 hodin z náměstí.

Na neděli 2. března naplánovali masopustní rej v Krásné na Pěnčínsku. V areálu kostela a fary se odehraje od 10 do 14 hodin.

Ale správně se masopustní rej odehrává v Masopustní úterý a ano, to letos připadá na 4. března. V ten den vyrazí vyrazí masky i civilisté na veselé toulky městy Tanvald, Železný Brod i Jablonec.

V Jablonci pořádá maškarní průvod Mateřské centrum Jablíčko a srocení masek se koná v 15.45 na parkovišti Spolkového domu. S harmonikářem pak vyrazí na Mírové náměstí, kde bude připraven program a občerstvení.

V Železném Brodě vyjde průvod v 15 hodin od DDM Mozaika a nabídne zřejmě nejhezčí masky. Jak by ne, když je každoročně tvoří studenti místní sklářské školy. Na Malém náměstí je pak připraveno občerstvení.

A konečně v Tanvaldu se průvod sejde také v 15 hodin a to před radnicí. Po předání symbolické ho klíče od města a svěření vlády nad městem bude pokračovat průvod městem. Zde pořádá Klub českých turistů Tanvald.