"Sledujeme tělesný vývoj dětí. A je alarmující, že ve třídě s dvaceti dětmi mají tak dvě tři správné držení těla," upozornila Kateřina Krásná, ředitelka mateřské školky Kapička v Husově ulici.

Právě v tomto zařízení věnují zvýšenou pozornost hlavně zdraví dětí. Jako bonus nabízejí zdravotní péči lékařky alergologie a fyzioterapeutek. Ty s dětmi třikrát týdně inhalují a provádějí speciální rehabilitační péči. Právě rodiče dětí, které trpí nejrůznějšími formami alergií nebo jsou zdravotně oslabené, mohou přihlásit svoji ratolest do Kapičky. Výhodou je, že už k tomu dnes nepotřebují žádná lékařská doporučení.

Nechtějí chodit

„Jsme školka, která nabízí hlavně pohodu a domácí prostředí. Ve vybavení máme také cvičící stroje, rotopedy, šlapadla a další pomůcky pro péči o zdraví. Držení těla má většina dětí špatné, mají propadlé hrudníky a stažené svaly na hrudi," upozornila ředitelka Kateřina Krásná.

Proto také ve vzdělávacím programu preferují učitelky hlavně pohyb a v zimních měsících saunování.

„Většina dnešních dětí ale není zvyklá se pohybovat. Když se ráno dozvědí, že půjdeme na vycházku, mají zkažené dopoledne. A když vyrazíme nedaleko do lesa, jsou z toho už předem unavené," uvedla ředitelka Kapičky.

Magic box pomáhá

Vybavení školky je na vysoké úrovni. Kluci a holčičky mohou využívat také jednu ze zajímavých novinek. „Pořídili jsme interaktivní tabuli s názvem Magic box. Je to zařízení, které promění podlahu školky v pracovní plochu a interaktivní svět pro malé předškoláky. Děti s ní rády pracují a dobře si procvičují hlavně i komunikaci v kolektivu," zdůraznila ředitelka.

Děti v Kapičce ale nesedí pouze u interaktivní tabule. Každý měsíc společně vyrážení do divadla nebo za nimi přijde zábavný program přímo do školky. Nabídek je mnoho, ředitelka má z čeho vybírat. V Kapičce se prostě nenudí.