„S manželem nám to bohužel v práci vychází tak, že o prázdninách dva týdny nebudeme mít hlídání. Prarodiče nemáme, takže když někoho nezajistíme, tak toho určitě využijeme," říká Michaela Beranová z Jablonce k prázdninové péči o předškolní děti, na kterou bude město rodičům přispívat sto korun na den.„Vím, že ta možnost tu byla už dřív, ale loni se nám nakonec podařilo zajistit hlídání," podotkla Michaela Beranová.

Mateřské školy v Jablonci jako tradičně přeruší provoz na sedm týdnů, letos to vychází na dobu 8. července do 23. srpna. „V této době bude každý týden v provozu jedna školka. Celkem se jich vystřídá devět. Harmonogram střídání sestavíme s ohledem na počet přihlášených dětí v jednotlivých týdnech a podle kapacity školek," uvedla Zuzana Brodská z oddělení školství, kultury a sportu jabloneckého magistrátu.

Kromě jedné z devíti školek budou moct rodiče o prázdninách využít právě i služeb dalších zařízení. Pokud si vyberou některé z nich, které bude u města registrované, poskytne jim město stokorunový příspěvek na dítě na den.

„Podmínkou je, aby dítě v aktuálním školním roce navštěvovalo některou z jabloneckých mateřských škol. Seznam zařízení, která budou o prázdninách poskytovat služby rodičům předškolních dětí, zveřejníme v květnu," informovala mluvčí jabloneckého magistrátu Markéta Hozová.

„Loni se u města zaregistrovalo devět subjektů. příspěvky v celkové výši 84900 korun využili rodiče 174 jabloneckých dětí," shrnula loňské prázdniny vedoucí oddělení školství jabloneckého magistrátu Zdeňka Květová.

Pro letošní rok vyčlenilo město na prázdninovou péči 90000 korun.