Nikde nemají takové naděje fotografie přírody jako v Bratříkově, malé obci patřící pod Pěnčín. Považte: první tři místa kategorie do 16 let pátého ročníku fotografické soutěže na téma Rok na vsi obsadili tři mladí fotografové právě z výše uvedené vsi.První místo obsadil Tomáš Drofa s fotografií Život skrze sklo, druhá skončila Lucie Svobodová s Pohledem na zimní krajinu a konečně třetí Sára Fleišerová se snímkem Kapky rosy.

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo ve středu 29. května v audiovizuálním sále Městské knihovny v Jablonci.

Vyhlášeny byly 2 kategorie: do 16 let (16 soutěžících a 47 příspěvků) a nad 16 let (21 přihlášených a 60 příspěvků). Celkem tedy 47 přispěvovatelů s počtem fotografií 107. Oceněni byli v každé kategorii tři fotografové.

„Byla udělena i zvláštní odměna pro účastníka soutěže Ladislava Mrňu," doplnila Dana Foltýnová, vedoucí audiovizuálního oddělení.

V kategorii nad 16 let dominoval Jan Pavelka z Ledče nad Sázavou s fotografií Svačina, druhou nejlepší fotografii, tentokrát bez názvu, přivezl Vladimír Martínek z Liberce a konečně na 3. místě se usadila fotografie Z Jizerky fotografa Ladislava Mrni z Jablonce n. N.

Součástí vyhlášení byla i prohlídka výstavy těch nejlepších fotografií, které jsou instalovány až do konce srpna v prostoru chodby městské knihovny.

Pro zpestření slavnostního odpoledne bylo připraveno vystoupení rockové skupiny Eridu a promítána byla prezentace všech přihlášených fotografií.