Mladí cyklisté z KC Kooperativa SG Jablonec n. N. nechali kola doma a na radnici dorazili v doprovodu svých trenérů Miloslava Hollósiho a Miloše Vrány.

Primátor úspěšným sportovcům po jejich podpisu do pamětní knihy města předal jako poděkování za skvělou reprezentaci Jablonce drobné dárky a šek.

I primátor dostal od hostů pozornost v podobě cyklistického dresu, který si oblékají mistři v cyklistice. Jablonecký cyklistický klub při sportovním gymnáziu letos získal hned čtyři mistrovské dresy, a když se k tomu přidají všechny další medaile, je to opravdu významný úspěch. Nikola byla letos ve španělské Ponferradě jen pomyslný krůček od historicky první medaile pro ženskou cyklistiku v silničním závodě na mistrovství světa. Oba jsou mistry ČR, Nikola v časovce jednotlivců a v silničním závodě juniorů, Roman v Cross Country cyklistice rovněž v juniorské kategorii. Byli také zlatí v soutěži smíšených družstev na OH mládeže 2014 v čínském Nanjingu. A to zdaleka není vše …

Na otázku, zda preferují horská kola, silniční či crossová, nedokázali sportovci odpovědět. Prý záleží na terénu, na momentální chuti… zkrátka cyklistika je baví, ať je jakákoli. „A kolik máte vlastně tak za rok najeto kilometrů?",zajímal se primátor, sám nadšený cyklista. „Asi 19 tisíc kilometrů," svěřil se Roman a Nikola přiznala 17 tisíc. Oba se mohou pochlubit i dobrými studijními výsledky.