Nepříjemné chvíle strachu o svého dvouletého syna zažila v minulém týdnu paní Darina z Jablonce. Její bývalý přítel se totiž 4. září pokusil své dítě unést. A nebýt bleskové reakce jabloneckých strážníků, nejspíš by svůj záměr dotáhl. Dítěti, které měl muž při řízení riskantně na klíně, se naštěstí nic nestalo.K celému incidentu došlo v Rooseveltově ulici, kde muž svou bývalou družku nejprve napadl a pak jí vytrhl syna, se kterým nasedl do svého mercedesu a odjel pryč.

A pak už šlo jen o čas. „Zraněná a šokovaná žena okamžitě kontaktovala hlídku městské policie a uvedla, že muž odjel pravděpodobně směrem na Liberec," líčí mluvčí jabloneckého magistrátu Markéta Hozová.

Strážníci na operačním středisku ihned namířili kamery na výjezdy z města a na obě možné trasy vedoucí do Liberce vyrazily hlídky. Jedna zamířila na Dolní Proseč, druhá na Lukášov.

Hledaný mercedes pak strážníci spatřili v ulici Československé armády. Se zapnutým majákem ho sledovali a chtěli ho zastavit, jenže řidič na výzvy nereagoval a jel dál směrem na Liberec.

Strážníkům se alespoň podařilo mercedes předjet a právě tehdy si všimli, že muž má chlapečka na klíně. „Nakonec zastavil v Šafránové ulici v Liberci, kde ho strážníci vyzvali, aby vypnul motor a vystoupil. To se ale nestalo a mercedes se znovu rozjel," líčí Markéta Hozová.

Další naháněná už se ale nekonala, protože strážníci stihli zareagovat a podařilo se jim zatarasit mercedesu cestu. „Muže zadrželi a předali k šetření policistům," konstatovala Markéta Hozová.

Policie ale o okolnostech podivného únosu mlčí. „K tomuto případu nebudeme zveřejňovat žádné bližší informace," poznamenala jablonecká policejní mluvčí Ludmila Knopová.

O tom, jak se matce dvouletého dítěte po včasné reakci strážníků ulevilo, svědčí slova z jejího děkovného dopisu primátorovi.

„Nebudu popisovat podrobnosti, ty v tuto chvíli nejsou důležité, jen jsem šťastná, že vše dobře dopadlo. Syn mi byl předán v pořádku a ještě jednou bych chtěla vyjádřit veliké díky všem zúčastněným strážníkům, reagovali bleskově a profesionálně," stálo v dopise paní Dariny, která si prožila desítky minut strachu.