„Všechny akce připravujeme podle výroku „senioři seniorům. Někdo něco připraví, jiný mezitím zase už vymyslí další," charakterizovala činnost Jabloneckého klubu seniorů jeho vedoucí Blanka Svobodová.

Teď čeká jeho členy nový cyklus, který připravil jeden z nich, Jan Němec. „Pozve nás na osm vycházek. Jejich cílem budou vodní nádrže v Libereckém kraji. Akce potrvá až do září. První, v Harcově, jsme již navštívili. Teď si vyjdeme na tu Mšenskou," prozradila další plány Blanka Svobodová.

Za pár dnů senioři z Jabloneckého klubu odstartují již druhý ročník Jabloneckého škrpálu. Od května do září ujdou účastníci rovnou stovku kilometrů. Na každém výletě se v loňském, prvním ročníku scházely skoro čtyři desítky výletníků.

„Všichni jsme obdivovali Natálku Sazimovou, která ve svých jednadevadesáti letech ušla deset kilometrů naprosto bez problémů. Je to velmi vitální a aktivní paní, která je, i přes své životní problémy, velmi akční a plná života," vylíčila atmosféru na výletech vedoucí klubu.

Na první výlet, který odstartuje hned druhého května, už je přihlášena více jak padesátka zájemců. Vyrazí směrem Maxov, Bramberk a Jindřichov.