Na stánku Libereckého kraje představili již po osmnácté zástupci Jabloneckého kulturního a informačního centra spolu s Turistickým regionem krásu Jizerských hor a mnoho zajímavostí města Jablonce.Nejen běžky, kolo, sjezdovky a pěší turistika jsou totiž jedinými, byť tradičními lákadly v Jizerkách.

Dostali nabídku

Mnozí turisté zůstanou po celodenním sportovním vyžití ve městě a chtějí v něm strávit příjemný večer. Právě pro ně je připravená řada atraktivit, které jim jejich pobyt zpestří. Návštěvníci zajímavého stánku Jizerských hor tak získali cenné informace, kam vyrazit za nákupy skla a bižuterie, kde si mohou navléknout vlastní náhrdelník, zaplavat si, zasportovat nebo kam zajít za kulturou.

Muzeum a přehrada

Mnozí z nich netušili, že kromě Muzea skla a bižuterie mohou nahlédnout do rozsáhlé sbírky hraček v nově otevřeném místním muzeu, navštívit národopisnou expozici v Domě manželů Scheybalových nebo výstavu v Městské galerii MY.

Jedinečným, velkým fenoménem města je přehrada Mšeno, která nabízí odpočinek po celý rok.

Zástupci turistických informačních center z Jablonce a Liberce představili novou výstavní expozici, která podpoří venkovskou turistiku, pěší a cykloturistiku a nově značenou turistickou trasu zvanou Hřebenovka, která propojuje hřebeny Jizerských hor, Černostudniční hřbet, Ještědský hřeben, Lužické a Žitavské hory.