O zmizení psa plemena leonberger Ričího informoval Jablonecký deník již 17. ledna. Rodina vyhlásila za jeho nalezení finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun. Lidé na zveřejněné telefonní číslo sice volají, ale snaha je zatím stále marná.„Celou tu dobu se honíme za jinými psy nebo na místě žádného nenajdeme," přiblížila Pavlína Kubová, která ve snaze najít miláčka celé rodiny nepolevuje. „Rozvěšujeme plakátky, fotografie rozmísťujeme na internetu, kde se dá," popisuje pátrání po Ričím majitelka.

Na rodinu přece jen po šesti týdnech dopadla skepse. „Buď si ho prostě někdo vzal domů, nebo se stalo něco horšího," bojí se domyslet Kubová. „Ale jak říkám, hledáme dále, platí i vypsaná odměna," doplnila panička Ričího.

Hlasitý Silvestr

Mohutný pes zmizel od domu o silvestrovské noci, kdy ho nejspíše vylekaly rány petard ohňostrojů. „Druhý den jsme se doslechli, že se pohybuje kolem Nové Vsi. Nenašli jsme ho,"popsala Kubová.

Díky vnímavým lidem se informace o ztraceném miláčkovi rodiny objevují i na webech měst a obcí. Třeba i na stránkách Malé Skály.

Ričí je členem rodiny, doslova. „Víte, můžeme si koupit nové štěně, ale chceme jen jeho, Ričího," smutně říká paní Pavlína. Objela již doslova celé Jablonecko. „Byli jsme v okolí Mukařova, Frýdštejna, na Kopanině, i na druhou stranu od Jablonce. A pořád nic," doplnila.

Leonberger je věrný, inteligentní, přítulný a dobrý hlídací pes. Někdy je nazýván jako něžný obr. Miluje zábavu, je zcela oddaný a chrání svou lidskou rodinu, především její mladší členy. Potřebuje být nedílnou součástí rodiny.

Pomozte najít krásného tři a půl roku starého leonbergera i vy! Není to žádný drobeček, natož jehla v kupce sena.