Ještě tento víkend a konec. Prodloužená lyžařská sezona už dál natahovat nejde, přestože sněhu je stále dostatek.„Podmínky jsou pořád dobré, i když sníh už je jarní mokrý od nedávného deště. Lyžařů už ale není tolik a navíc je potřeba ustoupit lesníkům, se kterými jsme se dohodli, že po víkendu s úpravou tratí skončíme," řekla Deníku ředitelka Jizerské o.p.s. Jana Lhotová s tím, že na sobotu ještě tratě budou připravené.

Pro poslední lyžaře bude jistě dobrou zprávou, že v Bedřichově už lze parkovat za příznivější letní ceny.

Právě nižší náklady by mohly lyžaře přilákat také do posledního otevřeného velkého skiareálu na Tanvaldský Špičák. I tam se v sobotu a v neděli pojede naposledy.

„Po oba dny bude platit speciální jízdné. Pro dospělé to bude tři sta korun a pro děti dvě stě korun na den. Čtyři hodiny lyžování pak dospělého vyjdou na dvě stě a děti na sto padesát korun," uvedl ředitel společnosti Ski Bižu Pavel Bažant.

V provozu bude lanová dráha, přibližovák a tři sjezdovky. V neděli se pak návštěvníci Špičáku budou moct těšit na koncert kapely Netřesk.

Posledním střediskem, kde půjde o víkendu lyžovat, budou kořenovské Rejdice. Tam se dá jezdit dokonce i dnes.

Shrnutí celé letošní lyžařské sezony, která byla v nejednom ohledu rekordní, přineseme na stránkách Jabloneckého deníku příští týden.