Podle svých slov jsou Špillarovi taková normální rodinka. Táta Václav, mamka Lenka a syn Václav junior. Ale přece jen se odlišují. Vždyť kdo z Jablonečáků má na svém kontě dobrodružné výpravy po Americe, Asii, Africe nebo Austrálii? A to rovnou v desítkách?

Se svými zážitky se rádi dělí. Letos z bohatého archivu vzpomenou na dvouměsíční poznávání Havajských ostrovů. Stane se tak v neděli 24. listopadu v jabloneckém Eurocentru. A věřte, že se jedná o nevšední, byť zprostředkovaný, zážitek.

Diashow si mohou zájemci prohlédnout dvakrát a to od půl čtvrté a od půl sedmé.

O Špillarových a Havaji

Havaj bývá skutečně označována jako pozemský ráj a Špillarovi s tímto tvrzením nemohou nesouhlasit. „Jednak je tu rajské podnebí, všechno tu bují, roste a kvete téměř bez lidského přičinění. Druhým důvodem může být všeobepínající oceán," přiblížila Lenka Špillarová.

Rodina sice na Havaji pobyla dva měsíce již před osmi lety, ale vzpomínky a zážitky jsou prý tak živé, jako by se vrátili teprve včera. „Shodli jsme se na tom, že jsme na Havaji opravdu prožili asi ty nejkrásnější a nejdivočejší dva měsíce našeho života," usmála se Špillarová.

O soutěži a projekci

Ale o zážitcích na Havaji si budeme se Špillarovými vyprávět tento týden na stránkách Jabloneckého deníku několikrát. Jablonecký deník připravil soutěž o třikrát dvě vstupenky na diashow v Eurocentru. Jaká bude?

Velkoplošná projekce na plátno s úhlopříčkou téměř 10 metrů umožňuje navodit v divákovi pocit, že on sám je součástí promítané krajiny. „Živý manželův komentář nezapomene přiblížit všechny zážitky, upozornit na detaily, vtáhnout do děje," upřesnila Špillarová.

K tomu se projekcí prolínají podmanivé tóny havajské hudby, zazní ukulele i typické domorodé nápěvy. „Snažili jsme se, aby měl každý divák po projekci pocit, jako by se právě sám vrátil z teplé a slunné Havaje, aniž by za tuto cestu utratil tisíce, aniž by při ní propotil trička a prochodil střevíce."

Další vyprávění o Havaji a první soutěžní otázka již v zítřejším tištěném vydání Jabloneckého deníku.