„Nikdo nebyl zraněn, škoda vznikla jen na stromě a jeho ozdobách," řekl náměstek primátora Miloš Vele. „Počítali jsme s tím, že se může něco stát, proto byli už od odpoledne v pohotovosti městští strážníci i Technické služby," uvedl primátor Beitl.

Pracovníci TSJ na příkaz primátora města ohradili již ve čtvrtek odpoledne prostor, kam by teoreticky mohl strom spadnout a učinili taková opatření, aby minimalizovali škody na majetku či zdraví a životech obyvatel města. Kamery městského kamerového systému byly natočeny přímo na strom, aby v případě nehody bylo možné okamžitě zareagovat.

V sedm hodin ráno už bylo Mírové náměstí uklizené. „Počítáme s tím, že vánoční strom nahradíme, náměstí určitě holé nezůstane," ujišťuje náměstek Vele.

Na místních komunikacích popadaly i další stromy a zabránily tak provozu. Technické služby i hasiči dělají vše proto, aby byly silnice co nejdřív průjezdné. Počasí i nadále komplikuje zimní údržbu, vítr opět zafoukával již protažené úseky, na kterých sníh namrzá. "Prosíme všechny chodce i řidiče o zvýšenou opatrnost," žádají policisté.