Určitě to není zařízení, které si tady „udělal fotbal pro sebe", jak někdy slýchám. Přibude snad další hezké místo pro všechny jablonecké občany a nejen pro ně," uvedla k nové stavbě na Střelnici Zdeňka Truhlářová, předsedkyně představenstva fotbalového klubu Baumit Jablonec.

Doslova před očima, v sousedství fotbalového hřiště, roste nový objekt. Chátrající restaurace udělala místo pro moderní zařízení. Stavba spolkne třicet milionů bez daně a interiér si vyžádá přibližně dalších deset.

„Nyní se řeší už detaily interiéru a dokončení stavby. Kolaudaci plánujeme na květen. Doufáme, že budeme moci termín dodržet," vyhodnotila stručně aktuální dění na staveništi Zdeňka Truhlářová.

Dají všem vědět

Stavbu investuje zájmová nezisková organizace FK Jablonec, občanské sdružení. Před slavnostním zahájením provozu plánuje nejprve zkušební a také den otevřených dveří. V této době bude ještě dostatek času na to vychytat poslední nedostatky.

„Pokud pak už nastanou příznivé okolnosti, existuje varianta slavnostního otevření „naostro", vlastně v obráceném pořadí. Jablonecké veřejnosti určitě dáme včas na vědomí, že se blíží zahájení provozu a že jsou všichni srdečně zvaní," informovala Truhlářová.

V těchto dnech probíhají v okolí objektu už také terénní úpravy. Předností budou hlavně dobré podmínky parkování. A co nabídne interiér? Lákadlem bude třeba víceúčelový sál se zázemím o rozloze 209 metrů čtverečných, galerie a předsálí. Chybět v sále nebude ani pódium a multimediální technika. Předsálí nabídne občerstvení a bar s variabilním prostorem pro posezení. Totéž může návštěvník využít i na kryté venkovní terase a galerii, ze kterých se mu otevře krásný výhled na město i atletický stadion.

Pro fotbal i atletiku

„Atleti a fotbalisté se na nové zařízení těší. Pořádají mnoho významných, i mezinárodních akcí, pro které jim teď chybí zázemí. Budou mít možnost pro své sportovce a hosty zajistit občerstvení i posezení. Prostory ale uvítají i rodiče, kteří čekají, až jejich ratolest skončí trénink," informovala zástupkyně FK.

Původní objekt už byl ve velmi dezolátním stavu. Za pět minut dvanáct se tedy vedení občanského sdružení FK Jablonec rozhodlo, že vsadí na investici, která zkvalitní exteriér fotbalového stadionu a celého areálu.

Součástí interiéru nové Střelnice bude také plnohodnotné gastronomické vybavení, které nabídne služby několika desítkám zákazníků. Při vysokém počtu strávníků bude provozovatel jídlo dovážet.

Ať slouží všem

„Nechceme konkurovat ostatním zařízením ve městě, ale domníváme se, že je zde nedostatek víceúčelových sálů s moderním vybavením," informovala Truhlářová, která je pověřená finančním a provozním řízením klubu.

Jeho vedení má zájem přilákat na Střelnici hlavně pořadatele sportovních a kulturních akcí, konferencí, divadelních představení, koncertů nebo bálů. Už teď se jim ozývají studenti, kteří by chtěli mít na Střelnici svůj maturitní ples.

Nabízí se otázka, jestli nebude nájem pro neziskové organizace nebo právě studenty vysoký?

„Ceny za krátkodobý pronájem sálu včetně zázemí budeme účtovat pouze na bázi režijních nákladů spojených s energiemi a službami. Chceme, aby prostory byly dostupné všem," sdělila Zdeňka Truhlářová.