V úvodu koncertu náměstkyně Soňa Paukrtová a primátor Petr Beitl předají ocenění za práci pečovatelů v sociálních službách.

Letos poprvé vyhlásí i Cenu veřejnosti. Tu získá pečovatelka, která dostala nejvíce hlasů ve veřejné anketě, o které jsme několikrát v Deníku informovali.

Poprvé se ocenění za práci pečovatelů a pracovníků v sociálních službách předávalo vloni. Tenkrát se zapojily tři organizace, které tento typ služeb poskytují Diakonie ČCE, Centrum sociálních služeb a Domov důchodců Jablonecké Paseky. Vzhledem k pozitivním ohlasům nejen mezi pečovatelkami, ale hlavně mezi těmi, kteří jejich služby využívají, rozhodlo se vedení města ceny Jablonecká pečovatelka udělit v letošním roce znovu a založit tak tradici.

Oceněním Jablonecká pečovatelka má přiblížit veřejnosti důležitou a mnohdy podceňovanou práci lidí, kteří se své profesi pomáhají seniorům a zdravotně postiženým, a podpořit prestiž této profese.

„Pečovatelky odvádějí ohromný kus práce a pomáhají potřebným jak fyzicky tak psychicky," vysvětlila Soňa Paukrtová.

Do letošní kampaně se ve městě zapojilo šest organizací. Ty ze svého středu vybraly pečovatelku nebo osobní asistentku, která by měla být dle jejich názoru oceněna za práci s klienty. „Šest pečovatelek a osobních asistentek, které byly navrženy na ocenění Jablonecká pečovatelka, jsme představili na webu města a v Jabloneckém měsíčníku," doplnila mluvčí Magistrátu Markéta Hozová. V dubnu a květnu pak probíhala anketa, ve které mohli lidé udělit hlas jedné z nich.

O Cenu veřejnosti hlasovali lidé elektronicky na webových stránkách města a prostřednictvím hlasovacích lístků na recepci Spolkového domu. Celkem se sešlo 645 hlasů.

Pečovatelka, která získá Cenu veřejnosti, bude vyhlášena na koncertě ke Dni proti násilí na seniorech v pátek 13. června v 15 hodin v Městském divadle v Jablonci.