Zima je za dveřmi a tak i v Jablonci končí větší opravy silnic.

V polovině dubna se uzavřela část ulice Krkonošská, aby se v ní mohla rozeběhnout stavba kanalizace, rekonstrukce vodovodu včetně veřejných částí kanalizačních a vodovodních přípojek. „Zkušební provoz na novém povrchu Krkonošské ulice byl spuštěn v pondělí 11. listopadu," informovala Markéta Hozová, mluvčí jabloneckého magistrátu.

Dílo za téměř 18 milionů korun, bude dle plánu zcela hotové do konce listopadu. „Předminulý týden firma položila finální povrchy,," upřesnil náměstek primátora Petr Vobořil. Výstavba kanalizace a rekonstrukce vodovodu byla pro magistrát finančně nejnáročnější stavbou tohoto roku.

Krkonošská ulice je tedy opět plně průjezdná, ale vzhledem ke zkušebnímu provozu je třeba jí projíždět stále s opatrností.

V tomto týdnu se pak obnoví dopravní provoz v plném rozsahu v ulici Pod Vodárnou . „Kvůli opakovanému vsakování vody do podloží se v části ulice sesunul násyp. Společně s opravou jsme silnici rozšířili, přidali svodidlo a nechali pročistit propustek," doplnil Vobořil.