Na „Géčko" se na sídliště v Lomnici na Popelkou chodí už několik desetiletí. Přesněji na pivo značky Gambrinus, které také dalo neoficiální název oblíbené restauraci, když ten oficiální zněl Restaurace Na Sídlišti. Od konce října se ale na pivo chodí do novotou zářící Restaurace Originál 1869 fajx G, součásti konceptu značkových hospod Gambrinusu. Patronem restaurace se stal Karel Kodejška, lomnický rodák, mistr světa v letech na lyžích z roku 1975.

Provozovatel Ladislav Fajx se do Lomnice nad Popelkou přistěhoval v roce 1981 a nastoupil jako vedoucí právě do Restaurace Na Sídlišti. Zažil období, kdy se do rekonstrukcí, obnovy a modernizace vůbec neinvestovalo. To byl i případ „géčka", když ho po Listopadu 1989 město nabízelo k prodeji. V roce 1990 vznikla firma Fajx Restaurant G, která o dva roky později stávající objekt získala.

Na Sídlišti se vždycky čepovalo pivo nejlepší kvality, ležák Gambrinus. „Tím jsme byli dlouhodobě vyhlášení. Takže se k nám chodilo hlavně na pivo. Snažili jsme se hospodu udržet stůj co stůj," říká Ladislav Fajx. Hospoda dostala nový impuls v podobě tankovny. Osm velkých, tisícilitrových tanků, to je zázemí, které má málokdo. V Géčku tanky dostali jako jedni z prvních v republice vůbec v roce 1996.

Ze vzpomínek a jen z tradice se ale v dnešní době žít nedá. Změna byla nutná. „Jsme rádi, že se naše vize a plány potkaly právě s konceptem Originál 1869 od Gambrinusu. V pravý čas," přidává se Lukáš Fajx, syn, který stíhá ekonomiku firmy s čepováním piva současně. A od začátku listopadu přebral žezlo rodinné firmy.

Po generální rekonstrukci vznikl úplně nový prostor restaurace na ploše kolem 400 m². Jednoduchý, ale přitom velmi elegantní, do kterého se budou lidé rádi vracet. „U nás si nemůžeme dovolit uhnout z nejvyšší kvality čepovaného piva," říká Ladislav Fajx a přidává, že odhadem k nim na pivo chodí už čtvrtá generace. Nejen generačně, ale i jako třeba profesní pojítko tu Gambrinus funguje. Originál 1869 je zařízen tak, že je v něm „doma" opravdu každý. „Hlavně našim štamgastům jsme chtěli dát odměnu za jejich věrnost. Myslím, že úplně nová hospoda je tím nejlepším dárkem," říká Ladislav Fajx.

Celkem mohou najednou uspokojit až dvě stovky hostů! Hlavní část tvoří restaurace s výčepem, v jednom salonku najdou své tradiční zázemí milovníci kulečníku, v druhém se kromě obvyklého restauračního uspořádání dá prostor změnit díky vyvýšenému pódiu na hudební scénu, divadélko či klubové kino.

V Géčku ale nezapomněli ani na zdejší tradici, kterou je výdejní okno u výčepu na pivo „na stojáka".