S náležitou slávou v pondělí představili nový sortiment českých hraček v prodejně Helababy ve Smržovce. Akci společně se zástupcem firmy Česká hračka, regionálními výrobci ze Smržovky a Frýdlantu otevřel majitel firmy Detoa a senátor Jaroslav Zeman spolu se starostou Smržovky Markem Hotovcem.

„Zahájení provozu kamenné prodejny se sortimentem českých hraček je začátkem uceleného projektu zaměřeného na podporu a rozšíření českých hraček nejen zákazníkům jako jednotlivcům, ale projekt chce podpořit prezentaci kvalitních a výukových hraček zejména do školek, škol, mateřských center a dalších organizací," vysvětlil Petr Heinzl, jednatel společnosti Česká hračka.

Senátor a majitel největší české továrny na dřevěné hračky Jaroslav Zeman převzal nad projektem patronát.

„Myšlenka se mi velmi líbí. Budu rád za sebe i za firmu Detoa spolupracovat na tomto projektu. Podpora české výroby je velmi důležitá, naše děti by si měly hrát výhradně s hračkami domácí výroby," řekl při otevření Zeman.

Kromě tradice, kvalitního zpracování a bezvýhradného plnění potřebných atestů je důležité si uvědomit, že podpora domácích firem má vliv také na zaměstnanost. A to jak přímo ve výrobě, tak i zprostředkovaně v rozvoji cestovního ruchu.

„Další akce a jejich vhodné propojení mohou přivézt do regionu Jizerských hor další návštěvníky, kterým nabídneme aktivní využití jejich volného času," řekl senátor. Díky podpoře města Smržovka a některých regionálních výrobců otevřeli prodejnu právě zde. „Jsme velmi rádi, že právě Smržovka je prvním místem, kde tento projekt odstartoval," potvrdil starosta Marek Hotovec.

Sortiment českých hraček je pouze začátek aktivit. Domlouvají zde už konkrétní kroky a budou přicházet s tematickými akcemi. „Zapojíme rádi ty, kteří o aktivní spolupráci budou mít zájem," dodává majitelka obchodu Helena Sibřinová, která je regionálním výrobcem textilních hraček a oblečení pro děti a držitelkou značky Česká hračka.