A je to tady! Jen několik dní dělí děti školou povinné od vytoužených letních prázdnin. Až si v pátek vyzvednou vysvědčení a doma dostanou pochvalu, či budou muset vysvětlovat, začíná první dobrodružství.

Mohou ho prožít večer v pátek 27. července. Při prvním letošním promítání Letního kina v Jablonci.

„Promítat budeme rodinný animák Lego příběh a srdečně všechny zveme! Vstup bude zdarma a bude to boží," přiblížila Naďa Hetešová, ředitelka jabloneckých kin.

V loňském roce prošlo Letní kino nákladnou digitalizací, což jej v podstatě zachránilo. Nové filmy se totiž až na výjimky distribuují do kin již jen v digitálních verzích.

moderní technologie je navíc přenosná, a tak kromě letních měsíců slouží v dalším jabloneckém kině.

Digitalizace Letního kina a zároveň kina Junior, kde moderní technologii využívají mimo letní sezonu, vyšla městskou kasu na 2,5 milionu korun.

A moderní přístup je znát. Už za necelý týden fungování přišlo loni do letního kina víc diváků než loni za celou sezonu. Zásluhu má na tom digitalizace, která konečně umožňuje promítat cokoliv včetně žhavých novinek.

LETNÍ KINO JABLONEC

- stojí na místě bývalého hřbitova, jež zanikl v roce 1892

- areál může pojmout až 1400 diváků

- plátnem je betonová zeď o šířce 20 a výšce 8,5 metrů

- letní kino je vybaveno vysoce kvalitní moderní projekční technologií dle standardu DCI (Digital Cinema Iniciatives) v rozlišení 4K a s prostorovým zvukem 7.1, umožňující perfektní divácký zážitek pod širým nebem