Již posedmé rozlije primátor (dříve starosta) svařené víno do hrnků při charitativní akci Primátorský svařák.

Letošní primátorský svařák budou představitelé města rozlévat do bezedných hrníčků na tradiční charitativní akci o Vánočních slavnostech ve čtvrtek 19. prosince od 15 hodin. Hrneček nese již tradičně motiv některé z jabloneckých věží. „Letošní, v pořadí sedmý, hrnek má na sobě věž mšenského kostela," přiblížila Markéta Hozová, mluvčí magistrátu.

I letos budou hrnečky za symbolickou padesátikorunu, ale je možné za ně dát i větší sumu. Celý výtěžek z prodeje poputuje tentokrát obecně prospěšné společnosti Tyfloservis, která se v Libereckém kraji věnuje rehabilitaci nevidomých a slabozrakých. „Do hrnků budeme kromě svařáku rozlévat i čaj, aby se mohli zahřát i děti a řidiči," upřesňuje primátor Petr Beitl, který na Primátorský svařák zve.

Předvánoční charitativní akce vynesla loni 27 041 korun, což byla rekordní částka. „Prodali jsme všech pět set hrnečků s věží staré radnice," konstatoval primátor Beitl, který spolu s náměstky svařák rozléval a mnohým i doléval.

Charitativní akce Primátorský svařák se koná už posedmé. Během dosavadních ročníků se podařilo vybrat dohromady bezmála sto padesát tisíc korun, které si v minulých letech rozdělily MC Jablíčko, Diakonie CČE, o. s., Compitum, o. s., Rodina 24, o. s. FOKUS  a jablonecká pobočka Centra pro zdravotně postižené Libereckého kraje.