V Želivského ulici (Interspar, OBI) se průběžně staví již od srpna. Liberecký kraj hradí rekonstrukci silnice, město za cirka milion a půl platí chodník.

Ten v místě citelně chyběl. „Je to dost hrozný. Dva přechody u kruháče a pak kus cesty po silnici. Divím se, že se tady ještě nestalo nějaké neštěstí," ukazuje pětačtyřicetiletá Petra z Jablonce.

Ale jak již bylo řečeno, silnice se opravuje a chodník také roste. V těchto dnech stavební práce vrcholí a v souvislosti s nimi se v ulici zásadně ztíží dopravní situace. Je proto nutné sledovat aktuální dopravní značení.

Dosud práce probíhaly za plného provozu, pouze s částečným omezením. V současné době se bude ulice Želivského uzavírat v jednotlivých úsecích. „Vše závisí na klimatických podmínkách, uzavírky by však měly trvat nejpozději do 20. listopadu," říká vedoucí oddělení investiční výstavby jabloneckého Magistrátu Pavel Sluka s tím, že vjezd budou mít povolený pouze rezidenti a dopravní obsluha.

„V plném proudu jsou stavební práce na konstrukci vozovky včetně úpravy povrchových znaků inženýrských sítí v komunikaci. Souběžně se také dokončuje pokládka zbývajících částí chodníku a silničních obrub," konstatuje Sluka. Jakmile se začne pokládat asfalt, bude ulice Želivského krátkodobě po jednotlivých úsecích zcela neprůjezdná. „O tomto faktu bude zhotovitel v předstihu informovat, aby si všichni místní včas přeparkovali mimo komunikaci a připravili se na komplikace s vjezdem i výjezdem. Provoz bude obnovený po uplynutí technologické doby, po kterou nesmí být čerstvý asfaltový povrch zatěžován vozidly," vysvětluje vedoucí investičního oddělení.

Je proto opravdu nutné, aby občané věnovali zvýšenou pozornost dopravnímu značení, které se bude v průběhu realizace měnit v závislosti na postupu prací.

Za rekonstrukci 1,3 km dlouhého úseku silnice zaplatí kraj přes deset a půl milionu korun (dotace ROP), Jablonec n. N. pak cirka milion a půl za chodník.