Regionální výrobci mezi sebou přivítali další tři nové nositele této značky. „V současnosti tak má prestižní označení Regionální produkt Český ráj již téměř padesát certifikovaných výrobců, respektive pěstitelů či řemeslníků," přiblížil Pavel Charousek za Sdružení Český ráj, jež certifikát uděluje.

Regionální produkty najdou zájemci na mnoha trzích po Jablonecku, pokud ale zrovna žádný není, nemusí zájemci zoufat. Prodejnu regionálních produktů, především potravin, najdou u hlavní silnice ve Splzově (mezi Líšným a Malou Skálou). Na podzim minulého roku ji otevřela farma rodiny Pelikánových Tompeli z Huntířova.

„V prodejně zákazníci najdou mléčné výrobky, pečivo, uzeniny, cukrovinky, mošty, pivo a další potraviny, ale pouze od regionálních výrobců," přiblížil Tomáš Pelikán, který podniká na své farmě Tompeli v nedalekém Huntířově a obchůdek si pro sebe a své kolegy pronajal.

Novinkou letošního roku je e-shop turistického regionu Český ráj, jehož prostřednictvím bude možné nakupovat on-line i některé regionální produkty. Nabídka zboží v e-shopu je v současné době ve fázi příprav a do konce letošního roku bude rozšířena. Výrobci byli osloveni s nabídkou prodeje výrobků také v novém obchodu. Značka regionální produkt je prezentována na stránkách turistického regionu Český ráj cesky-raj.info i samostatných stránkách regionalniprodukt.cz a dále prostřednictvím outdoorových a internetových bannerů, propagační rolety či na tištěných materiálech Sdružení Český ráj.