Rozhodli se letos vyměnit ubytování v Bedřichově za klid hotelu Břízky,  protože, jak potvrdil manažer týmu Magnar Dahler, chtěli se běžci na J50 maximálně soustředit. Jak tedy trávili hodiny před startem?

„Všechno bylo podřízené hlavnímu závodu. Tým sledoval studie předpovědi počasí. Tomu se pak podřídila příprava mazání vosků,  hledaly se kombinace, jak namazat před i při závodě," odpověděl manažer.

Pro co jste se nakonec rozhodli?

Protože předpověď hlásila teplo a na neděli zase mráz, přemýšleli jsme, že budeme mazat na běhání, hlavně pro  naše hlavní závodníky. Ale také jsme zvažovali namazat tak, aby závěr mohli jet soupaž a dotlačit to rukama.

Soupaž je ale těžký styl…

Vybrat správný vosk není až tak těžké. Důležité je ale zvolit správné lyže. Nejtěžší styl je klasika. Nechtěli jsme vybírat lyže na bruslení do závodu, který by se měl jet klasikou. Když se bruslí, tak trať  a podmínky vypadají jinak.

Přijeli jste  pro vítězství?

Jsem vždycky spíše skeptik. Nikdy nepřijíždíme nikam s tím, že vyhrajeme. Ale samozřejmě, že jsme doufali v co nejlepší výsledek.

Byla konkurence silná?

Konkurence byla velká. Počítali jsme, že trať bude ledová, že to bude klouzat. Tyto závody jsou vždycky  o štěstí, taktice a ostrých loktech, a to hlavně v chumlu hned na startu závodu.

Prohlédli jste si také město?

Na to nebyl čas. Byli jsme rádi, že jsme se ubytovali v hotelu Břízky, kde jsme měli, oproti Bedřichovu, klid a výborné podmínky k odpočinku před závodem.

Chutnala vám česká kuchyně ?

Strava před závodem musí být  lehká, hlavně těstoviny. A tady v hotelu byla výborná.

Jak slavíte vítězství po závodu?

Tým se raduje z úspěchu každého závodníka, i když nejsme vítězové. Ale po závodě tady bude spíše odpočívat. V zahraničí bývá zvykem, že ředitel, když vyhrajeme, vyzdobí hotel balónky.