Bez osmdesátikoruny přesně sedm tisíc. Není to sice rekordní částka, ale i tak výtěžek ze čtvrteční aukce výtvarných prací dětí z jabloneckých škol poslouží svému účelu v jablonecké nemocnici. Tentokrát na nákup televizí.Dětská aukce se letos v Jablonci konala už popatnácté a přece jen se zařadila mezi úspěšnější ročníky. Navíc s nejedním překvapením. Vždyť jablonecký primátor Petr Beitl si na ní mohl koupit radnici. I když jen závěsnou. A příležitost si samozřejmě vzít nenechal. „Je dobře, že se daří v Jablonci už tak dlouhou aukční tradici," poznamenal.

Závěs s vyobrazením radnice ale nakonec nebyl z nabízených výrobků tím nejúspěšnějším. Za nejvyšší nabídku pět set korun se totiž podařilo vydražit malovaný hedvábný šátek, který ukořistil náměstek primátora Petr Tulpa. Ten už má ostatně za poslední léta doma hotovou aukční sbírku.

„Kromě šátku jsem si letos pořídil ještě pouzdro na brýle, které teď nosím u sebe, a další drobné výrobky. Ty doplní speciální zeď, kterou už mám doma vytvořenou z dětských děl z minulých ročníků," poznamenal Petr Tulpa.

Jak už bylo řečeno, letošní výtěžek sice není rekordní a je dokonce nejnižší za poslední tři roky, ale i tak jde o velmi slušnou částku. Zejména s ohledem na to, že vyvolávací cena dětských prací začínala leckdy na pouhých pěti korunách.

„Dražilo se pětašedesát různých výtvarných počinů od obrázků přes keramická díla až po umělecky zpracované užitečné věci jako například pouzdro na brýle nebo aromalampa," přiblížila dražbu mluvčí jablonecké radnice Markéta Hozová.

Už se stalo zvykem, že výtěžek z netradiční aukce vždy putuje do jablonecké nemocnice. „Loni jsme peníze z aukce využili na nákup vybavení do speciálních pokojů pro rodiče a děti, letošní peníze poslouží jako příspěvek k nákupu televizí do dětských pokojů, kterých je na oddělení osm," sdělila mluvčí jablonecké nemocnice Petra Hybnerová.

Čtvrteční aukce byla mimo jiné i vyvrcholením výstavy Ze života hmyzu, která byla v jabloneckém Eurocentru zahájena týden předtím.