Kurzy jsou určeny laickým pečujícím z rodin, kteří se starají o své blízké, zejména o seniory. Sestává se z podpůrného setkání s psycholožkou, semináře sociálně-právního, semináře ošetřovatelského a ze dvou kurzů s praktickým nácvikem ošetřovatelských technik.

Cyklus pěti přednášek a nácviků bude probíhat vždy v sobotu (od 11 do 16 hodin) v jabloneckém Spolkovém domě v ulici E. Floriánové, kde sídlí i Centrum sociálních služeb.

Na prvním setkání se účastníci seznámí s psychologickým minimem. „Psychologie vztahu pečujícího a opečovávaného. Jak se vyrovnat obtížemi, které přináší pečování. Jak komunikovat. Jak zajistit vlastní potřeby a předejít syndromu vyhoření či kde hledat pomoc a podporu," vyjmenovali organizátoři cyklu.

Chybět nebude na dalším setkání ani sociálně-právní minimum. Povinnosti, práva, nároky. Typy příspěvků, průkazy výhod, dávky sociální podpory. Příspěvek na péči zvláštní zaměření. Jak svá práva vymáhat úřední a soudní cestou.

Další témata: Ošetřovatelské a rehabilitační minimum. Základní nácvikový kurz. Nástavbový nácvikový kurz. Kurzy vedou Hana Janečková a Lenka Nádvorníková.