Třetí osadní výbor je v Jablonci skutečností. „Po Kokonínu a Proseči jablonečtí zastupitelé v prosinci loňského roku schválili vznik třetího osadního výboru Mšeno," přiblížila mluvčí jabloneckého magistrátu Markéta Hozová.

Kostru osadního výboru Mšeno tvoří členové občanského sdružení Jablonecká přehrada, jež se snaží kultivovat sídliště a okolí přehrady. Mezi hlavní priority patřil i boj proti výstavbě nového panelového domu na místě problematického objektu v Pobřežní ulici.

„Do myšlenky osadního výboru jsme šli s tím, že budeme moci alespoň trošku rozhodovat o místech, kde bydlíme," přiblížila Marie Maturová, členka jak sdružení, tak výboru.

Členové sdružení chodili po okolí přehrady i sídlišti i uklízet. Ale v dohledné době mají v plánu věc, která změní tvář sídliště. Na kostele Nejsvětější trojice nedaleko Kauflandu se mají objevit hodiny. Konečně.

„Sdružení vybralo na ně osmdesát tisíc korun. Prvním úkolem výboru bude hodiny instalovat," přiblížila Maturová. A to není ani zdaleka vše, co chtějí ve Mšeně zlepšit.

Konkrétními návrhy se to v osadním výboru, kde mimo jiné zasedá i náměstek primátora Petr Vobořil, jen hemží hned od začátku.

V plánu mají kultivaci či odstěhování nevábného sociálního zařízení od místní restaurace, či další úpravy okolí přehrady.

„Stále přemýšlíme nad přístupem k přehradě od sídliště. Líbilo by se nám v této části schodiště směrem k přehradě," doplnila Maturová.

Mezi členy patří i odborník na energetiku Jan Antonín. „Což znamená, že mohu poradit při zateplováních zanedbaných domů na sídlišti. Do výboru jsem ale šel hlavně s tím, že mi není lhostejné, co se děje kolem mě," popsal Antonín.

Předseda osadního výboru Mšeno zatím zvolen nebyl. Vznik osadního výboru upravuje zákon č. 128/2000 Sb. o obcích. Osadní výbor má právo překládat zastupitelstvu města své návrhy týkající se části Mšeno a stejně tak se má právo vyjadřovat k materiálům předkládaným zastupitelstvu a radě města k rozhodnutí, pokud se týkají části obce Mšeno. „Funkční období osadního výboru zastupitelé schválili na čtyři roky tedy do konce roku 2017," přiblížila mluvčí Markéta Hozová.