Pět týdnů pomáhá Jablonecký deník nalézt Ričího. Po sedmi týdnech od jeho zmizení získali majitelé velkého psa plemena leonberger konkrétnější informaci. „Náš pes byl naposledy viděn na Kopanině, kde se přidal k nějakým lidem a šel s nimi až do Železného Brodu. Dále se nám stopa ale opět ztratila," popsala Deníku majitelka Pavlína Kubová.Rodina tedy nasměrovala pátrání na tuto stranu Jablonecka. „Mohl by u někoho být, je tam také plno vesnic, mohl se k někomu přidat," vysvětluje Kubová, která nyní objíždí Železnobrodsko.

Finanční odměna

Rodina z jablonecké části Vrkoslavice nabízí za informaci vedoucí k nalezení mohutného čtyřletého leonbergera desetitisícovou odměnu. Zatím bezvýsledně.

Lidé na zveřejněné telefonní číslo (725 506 654) sice volají, ale snaha je zatím marná.„Celou tu dobu se honíme za jinými psy nebo na místě žádného nenajdeme," přiblížila Pavlína Kubová, která ve snaze najít miláčka celé rodiny nepolevuje. „Rozvěšujeme plakátky, fotografie rozmísťujeme na internetu, kde se dá," popisuje majitelka.

Mohutný pes zmizel od domu o silvestrovské noci, kdy ho nejspíše vylekaly rány petard ohňostrojů. „Druhý den jsme se doslechli, že se pohybuje kolem Nové Vsi. Nenašli jsme ho,"popsala Kubová.

Něžný obr

Ričí je členem rodiny, doslova. „Víte, můžeme si koupit nové štěně, ale chceme jen jeho, Ričího," smutně říká paní Pavlína. Objela již doslova celé Jablonecko. „Byli jsme v okolí Mukařova, Frýdštejna, na Kopanině, i na druhou stranu od Jablonce. A pořád nic," doplnila.

Leonberger je věrný, inteligentní, přítulný a dobrý hlídací pes. Někdy je nazýván jako něžný obr. Miluje zábavu, je zcela oddaný a chrání svou lidskou rodinu, především její mladší členy. Potřebuje být nedílnou součástí rodiny.